226

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Sprzęgło mi łapie bardzo późno, co może być powodem tego ?
Jak to wyeliminować ?

Jedni zbierają znaczki, Drudzy chodzą do kina... A MY LUBIMY, JAK NAM SKACZE ADRENALINA!

227

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

A nie ślizga się ("ciągnie") na wyższych biegach ?

moja moto-historia: www.bikepics.com/members/whiskas

228

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Tak doraźnie to spróbuj wkręcić tą czerwoną śrubę od regulacji klamki, sprawdź poziom płynu w zbiorniczku.

229

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Albo sprubój odpowietrzyć . mi pomogło ostatnio

benzyna

230

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

z ciekawości
korzystaliście może z tego specyfiku i macie doświadczenia w 4t ?
METABOND
[url]http://allegro.pl/metabond-4t-motor-sprawdz-to-dziala-i5172787302.html[/url]

[url]https://www.youtube.com/watch?v=-UXsdPbKBS4[/url]

jest i rowniez taka notka:
,,Metabond – w Czechach przeprowadzono doświadczenia w fabryce TATRA Kopriwnice i ustalono, iż produkt jest bardzo korozyjny zwłaszcza względem metali kolorowych ( łożyska ślizgowe) i dzięki czemu dochodzi do wzrostu zużycia o 100%. Z centrum doświadczalnego tej fabryki wyszedł zakaz aplikacji dodatku do silników TATRA.''

231

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Czy to przypadkiem nie będzie coś w stylu moto doktora, słynnego złotego środka Mirka przedsiębiorcy? Bo jeśli tak to zwiększa gęstość oleju "uszczelniając silnik" aby nie pobierał oleju i nie kopcił, co w przypadku naszych moto raczej nie jest wskazane...

232

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

nie mam pojecia jaki jest złoty środek Mirka, ten specyfik ciągle mi sie pojawia na wielu włoskich stronach ludzi którzy latają po torach. Trzeba ponoć uwazać na silniki z dużym przebiegiem i tam stosować to tylko do paliwa,a nie do oleju.

233 Ostatnio edytowany przez katemowski (2015-04-02 14:27:30)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

chłopy, mam problem otóż.
posiadam lc4 prestig 640 z 2005 r. fcr 36kk przebiegu

pomysł 1
obnoszę się z zamiarem wsadzenia mu silnika najlepiej od 660 , lub 625 z podobnego roku z małym przebiegiem.
jak z elektryką? wystarczy pod stary komputer i gniazda podłączyć nowy silnik od tych modeli i będzie latał?
trudno będzie kupić taki silnik w dobrym stanie, bo będzie to pewnie ''kot w worku'' .
ma ktoś z was taki silnik na sprzedaż?

drugi pomysł jest taki aby przerobić silnik 640 tak aby był bliższy 625
i co w związku z tym? jak wygląda taka przeróbka? opłaca się ją robić? co bym musiał wtedy wymienić- dołożyć ?

chodzi mi o to że moja lc4 na kejhenie zapierdala jak pojebana ale ...
cały czas jest ''coś'' , teraz słyszę że wałek wyróważający rechocze, nie wiem czy pakować dalej kase w ten silnik,
jeśli kupił bym S.660 to włożył bym go do SM, a z silnika od 640 zrobił bym sobie enduro bez papieran a mikuni

benzyna

234

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Od momentu kiedy śledze aukcje KTM (ok 1,5 roku) to widziałem tylko raz silnik 660 na sprzedaż więc raczej ciężki temat. Możesz swojego odchudzić albo pogoń go w pi... :)

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

235

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Ktm 690 sm prestige a.k.a. Dziobal - plyn hamulcowy, mototex czy motul?

236

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Mototex? :D moze motorex ale jak juz hamulcowy to bralbym BelRay :)

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

237

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Jak się nie ścigasz to nie ma większej różnicy, byle DOT się zgadzał.

238

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Oczywiscie mialo byc motorex, pisanie na telefonie czasem tam wyglada. Sorry za literowke i dzieki za info :)

239

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Wracam do tematu stukania na zimnym silniku, poniżej link do filmu na którym je słychać.
Spotkałem się z opinią, że może to być uszkodzony hydrauliczny napinacz rozrządu.
Co sądzicie?

[url]https://dl.dropboxusercontent.com/u/104803904/2015-03-28%2008.33.14.mp4[/url]

moja moto-historia: www.bikepics.com/members/whiskas

240

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Podobny dźwięk miałem w hornecie jak miałem uszkodzony napinacz rozrządu

EXC 300 TPI 2019