1

Temat: brak iskry yamaha xt 125x

Yamaha jest po stłuczce (tak kupiłem) nie mam licznika ani stacyjki, silnik miał pęknięta karter. Wymieniłem go, wszystko elegancko poskładalem
i po włożeniu silnika nie ma iskry ; / Nie jestem pewny ale przed wyjeciem silnika iskra chyba była ale głowy nie dam bo niestety nie pamiętam. To co sprawdziłem to cewka, przewód wn, fajka i świeca. Wyciągnąłem stator i iskrownik i chciałem go sprawdzić miernikiem niestety zapomniałem trochę jak to się robi.. Moze mi ktoś pomóc? Czy to może być przez to, że nie mam stacyjki? Z góry dzięki ;)

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

Pierwsze -  to schemat. No raczej bez stacyjki nie ruszy a nawet nie raczej tylko na pewno. Nie  ma prądu to nie ma iskry ;)

3

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

i tu sie zdziwisz w yamahach  odpinasz stacyjke lub jeden osobny kabelek i odpalasz :)

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

4

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

helmex napisał/a:

i tu sie zdziwisz w yamahach  odpinasz stacyjke lub jeden osobny kabelek i odpalasz :)

Jesteś pewien ze akurat w tej tez?  Jak można było by się upewnić, żeby to wyeliminować?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

5

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

Który rok  ?

6

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

2005.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

7

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

[url]http://gigi600.altervista.org/immagini/xt125r/XT%20125%202005_service.pdf[/url]

Proszę piękną serwisóweczkę. Na samym dole jest schemacik ;) Bez kluczyka nie odpali ;)

8

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

Jacis napisał/a:

[url]http://gigi600.altervista.org/immagini/xt125r/XT%20125%202005_service.pdf[/url]

Proszę piękną serwisóweczkę. Na samym dole jest schemacik ;) Bez kluczyka nie odpali ;)

Wielkie dzięki za info ,tylko link nie bajkla :) Chętnie bym obejrzał ten schemacik .

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

9

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

... Coś tu nie gra...

Teraz też nie mogłem odpalic pdf`a... Dziwne.
Wpisz w google yamaha xt125x manual , Pierwszy pdf. I zobaczysz ze link wyżej działa ...

10 Ostatnio edytowany przez juraas (2015-03-09 21:13:57)

Odp: brak iskry yamaha xt 125x

Ok,  znalazłem ;) Stacyjka podłączona i iskra jest!  Wielkie dzięki . Niemniej jednak dalej mam pewien problem. Moto elegancko odpalilo jednak po chwili jak się nagrzal silnik zgasl...  Wyciągnąłem gaźnik i zauważyłem, że ssanie jest w pozycji włączonej (dlatego zgasl silnik po nagrzaniu ) i teraz zaczęły się schody. Ten tłoczek od ssania był tak zapieczony, że nawet moczenie w wd40 cala noc nie pomogło. W efekcie, linka urwana a tłoczek musiałem rozwiercić. Pytanie jest takie,  czy ja kupie gdzieś taki tłoczek do gaźnika?  Gaźnik to mikuni ucal 3d6. Albo może da się z czegoś dorobić?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)