1 Ostatnio edytowany przez szerszen (2014-11-16 14:01:55)

Temat: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

Witajcie, nie wiem czy ma to tak wyglądać ale jeżeli drz E stoi chwile (~1min) na postoju, to zaraz czerwieni się kolanko, jeżeli zrobię z 500 m i sprawdzę to kolanko wygląda normalnie ale po 1min znow to samo, czy wszystko jest ok? jak u was to wygląda? I drugie pytanie jak prawidłowo odpowietrzyć układ chłodzenia w DRZ E ? i jak sprawdzić czy aby na pewno działa prawidłowo ?

DRZ nie była jeżdżona około miesiąca jeżeli ma to jakieś znaczenie.

2

Odp: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

Zbyt uboga mieszanka ?

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

3 Ostatnio edytowany przez szerszen (2014-11-16 14:44:24)

Odp: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

i faktem jest to,ze jeżeli dam gwałtownie gazu to muli się i chce zdechnąć ale podobno to normalne w gaźniku keihin 39, też myślę,że to za uboga mieszanka a bardziej,że coś przy pchało dyszę jak tak długo stał, jestem zielony w temacie gaźników nie wiem czy rozkręcać czy dać to komuś ogarniętemu.

W każdym bądź razie kolanko nie powinno być czerwone ?

4

Odp: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

To ''mulenie'' przy bardzo gwałtownym odkręceniu gazu to akurat całkiem normalne w singlach.

Jeżeli choć  trochę ogarniasz mechanikę i czujesz się na siłach  sam rozbieraj gaźnik . Ewentualnie najpierw popatrz na jakieś filmy instruktażowe itp.

a co do kolanka to nie powinno być czerwone. Mam już trzecią z kolei drz i w obecnej ani żadnej z wcześniejszych kolanko nie robiło się czerwone od ''pyrkania'' na wolnych obrotach.

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

5

Odp: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

ale skoro ma fcr 39 który jest wyposażony w pompkę przyspieszającą to muła nie powinien mieć, może pompka źle wyregulowana? a kolanka mi co prawda w innym moto też robią się czerwone na postoju ale po ok 3minutach stania, to naprawde uboga mieszanka? a nie za bogata?

6

Odp: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

czerwone może być od ubogiej i od bogatej mieszanki
co jest co powinieneś stwierdzić po tym jak motocykl jedzie i jak schodzi z obrotów oraz po kolorze świecy

układ odpowietrzasz śrubką na chłodnicy i śrubą na wyjściu z głowicy, odkręcasz śrubki, lecą bąbelki a jak leci płyn to zakręcasz
warto powtórzyć operację po przejażdżce

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

śruba na chłodnicy odkręcona, na pompie wody też, ale na głowicy gdzie jest ta śruba :O?

8

Odp: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

[url]http://forum.supermoto.pl/topic15412-wymiana-plynu-chlodzacego-drz-400-sm.html[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Czerwone kolanko i odpowietrzenie ?

Czy chodziło Ci mówiąc o tej śrubce na głowicy o termostat ? Wersja E nie posiada termostatu.