1

Temat: ustawienie stópki tylnego hamulca

Mam pytanie - jak macie ustawioną stópkę tylnego hamulca (chodzi o wysokość)? Czy w taki sposób, że jak hamujecie na siedząco to macie stopę opartą na podnóżku czy trzymacie ją w powietrzu?

Dohamowanie na siedząco z nogą w powietrzu łatwe nie jest ale znowu ustawienie tak, że można hamować z nogą podpartą sprawia problem w czasie jazdu na stojąco (stopka hamulca jest b. nisko).

crisson
SM450RR

2

Odp: ustawienie stópki tylnego hamulca

W róznych mądrych miejscach, różni mądrzy ludzie piszą żeby dzwignia była na równi z podnożkiem i żeby hamować bez opierania nogi na podnóżku - tak też staram się robić :)

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

3

Odp: ustawienie stópki tylnego hamulca

Mam ten sam problem , ustawiłem sobie własnie dzwignie niżej , że jest wygodniej ją wcikać na sieząco ,al teraz znowu jakoś musze ją strasznie "głeboko " wciskać .

motoslide.com

4

Odp: ustawienie stópki tylnego hamulca

z tym hamowanie z nogą w poiwterzu to mam problem w lewych zakrętach. chyba dlatego, że za wcześnie wystawiam lewą nogę i nie mam się jak trzymać bike'a.

crisson
SM450RR

5

Odp: ustawienie stópki tylnego hamulca

ja wolę z nogą na podnóżku, w razie nierówności grawitacja nie miota butem

6

Odp: ustawienie stópki tylnego hamulca

ja z nogą na podnóżku ledwo sięgam wiec wisi w powietrzu

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: ustawienie stópki tylnego hamulca

hacker przecież masz wieloklin 360 stopni, wyreguluj se i spróbuj, nie wiem jak do ścigania le do cywilnej jazdy nie wyobrażam inaczej

8

Odp: ustawienie stópki tylnego hamulca

Wieloklin masz na dźwigni biegów.
A przy hamulcu masz śrubę. U mnie jest taki problem że mam krótką stopę i albo bym musiał trzymać tylko piętę na podnóżku albo hamować palcami - a jest to nie wygodne.
Dlatego hamuje bez podparcia stopy na podnóżku.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD