1

Temat: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

Witam

  Padł mi rozrusznik, z tego co udało mi się zobaczyć to przypaliły sie szczotki, czy ktoś orientuje jakie są możliwości naprawy tego. Czy sa gdzieś dostepne części do rozrusznika, typu/; szczotki, cały komutator.

  gdzie ewentualnie najlepiej i za ile kupic nowy?

  Czy ewentualnie ma ktoś informacje czy są w sprzedazy regenerowane i czy w ogóle warto coś takiego zakładać. 


  Dzieki z góry za info pozdrawiam

2

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

Tu masz cos po algieskiemu z aprilia forum. Jest tam kilka wartych do poczytania tematow. Tak jak pisza spalony starter to sympton a nie przyczyna-jaka masz mape, co masz pozmieniane itd??
Pozdrowil

[url]http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?189829-sxv-starter-repair[/url]

3

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

DArady go zrobic u dobrego mietka od rozrusznikow.

Drz650->klx650->SXV 550->DRZ400sm->husq wr250 zadymiacz

4

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

Jak wyżej, u mnie za 20zł był zrobiony a co poszlo nawet nie pytalem

Yamaha YZ 250F

5

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

Witam,
Rozrusznik to jeden z większych problemów aprili sxv jest za mały co w powiązaniu z trudnosciami z odpalaniem powoduje szybki jego kres.Alternatywą jest rozrusznik od chińskiego skutera baotian(koszt ok 70zł)oryginał ok.700zł.montaz tegoż rozrusznika wiąze sie jednak z pewna przeróbka -zajmuje to ok 15min.Osobiscie korzystam z tego rozwiązania i jestem zadowolony.Jesli jest ktos zainteresowany chetnie wstawie zdjęcia co i jak.Na tym jednak nie koniec ...powodem utrudnionego startu aprili sxv (wczesne roczniki 2006-2008) jest niedopracowana mapa zapłonowa a konkretnie dawka paliwa .Oczywiscie jest remedium i na tą bolączke nalezy wgrać odpowednią mape i skorygować ustawienia TPS (czujnik położenia przepustnicy)jak również przprowadzić synchronizacje przepustnic(TB) -potrzebny wakuometr.Jesli nie posiadacie oprogramowania i interfejsu do wgrania mapy zapraszam do kontaktu.(mam niezbedne gadżety).

6

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

hary! pw!!

7

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

Rozbierasz rozrusznik, mierzysz szczotki, zamawiasz nowe, wrzucasz, śmiga jak nowy w cenie 20zł ;)

Only too fast is fast enough...

Honda XR650R
Yamaha YZ250

8

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

i przedewszystkim akumulator nie 80amper jak wszystkie tej wielkosci (do skuterow) tylko minimum 150amper,dobre swiece zsynchronizowane przepustnice i troche techniki przy odpalaniu  i odpalalem swoja przy -20 za 2gim-3cim kreceniem

Drz650->klx650->SXV 550->DRZ400sm->husq wr250 zadymiacz

9

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

Witam. Czy ten chiński rozrusznik ma być do 2 t czy 4t. Gdzie bym miał sie udać z moto aby wgrać nową mape?? Posiadam Texe ale mapy nie mogę zmienić chyba ze zmiana mapy to długość czasu wtrysku czy skład mieszanki.
Pozdrawiam

10

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

Czy ktoś już wie jak to jest z tym chińskim rozrusznikiem?

11

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

ja sam wymieniałem szczotki w rozruszniku do sxvki, trochę zabawy było ale jest ok, obecnie jeszcze planuję zmianę aku na YTZ10S (prąd rozruchu 190A)  bo obecnie mam YTX7A-BS ( z prądem rozruchu 90A) może wtedy będzie jeszcze lepiej.

12

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

witam, bardzo proszę o szybka poradę jak przerobić rozrusznik z hińczyka do apki rxv 450. Dałem stary do regeneracki (wirnik nawiniety, nowy komutator, szczotki) i kręci tak słabo, że noe może obrócić silnika, nawet na krotko z aku od auta tez nic w motorze nie kreci, po wyjeciu zapierdala jak radziecki młynek do kawy.

13

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

ostatnio przerabialem temat od hinczyka.totalna lipa ledwo kreci.ori 2x szybciej dekompresatory sie nierozkladaja i wolne kolo na magnecie dostaje tak w palnik ze sezon i do wymiany(1000zl) polecam zainwestowac w ori aku z prawdziwego zdarzenia(150 amper pradu rozruchowego) chinski rozrusznik jest 2 szczotkowy ori 4ro wiec prosze was.... sxv ma 12 kompresji jak ma to krecic silniczek ze 150tki...

Drz650->klx650->SXV 550->DRZ400sm->husq wr250 zadymiacz

14

Odp: Aprilia SXV 550 (2008 rok) rozrusznik

u mnie chinol daje rade juz prawie cały sezon [url]https://www.youtube.com/watch?v=Y9r62A8bVI8[/url]