1

Temat: Husqa SMR 510 '08 motogodziny na liczniku, a w kompie diagnostycznym

Cześć wszystkim,

z motórami nie jestem nowy, ale w kwestii SM/Enduro/Cross świeżak, choć lubię :D

Właśnie odebrałem mojego SMR'a od dość znanego w okolicy majstra i usłyszałem ciekawostkę w sprawie naliczania mth.
Chciałbym to z Wami zweryfikować.

Majster mówi, że po podłączeniu do kompa diagnostycznego pokazało, że sprzęt ma nalatane 61 mth, a licznik na kierze pokazuje 124 mth.

Różnica bierze się podobno z tego że, ECU zlicza czas gdy silnik jest w zakresie pomiędzy max momentem obrotowym, a mocą maksymalną. Licznik natomiast ogólny czas pracy. Podobno do wymiany oleju należy sugerować się licznikiem, a do wymiany tłoka/korby wskazaniami z diagnostyki.

Przyznam, że zgłupiałem. Niby nie mam powodu mu nie ufać, ale lubię rozumieć za co płacę ;)

Może się ktoś rzeczowo odnieść.

Z góry dzięki i polatania w weekend.

Husqa SMR 510 '08

2 Ostatnio edytowany przez Lucek (2014-08-22 14:37:38)

Odp: Husqa SMR 510 '08 motogodziny na liczniku, a w kompie diagnostycznym

z pierwsza czescia ma racje co do drugiej to troche dziwne ale ma sens. poza tym jak te 2 litry oleju zmienisz wczesniej i czesciej to nic sie nie stanie :)
masz jeszcze wyjscie po srodku. pakujesz licznik rowerowy i zlicza tylko gdy jedziesz ;)

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

3

Odp: Husqa SMR 510 '08 motogodziny na liczniku, a w kompie diagnostycznym

jak najbardziej prawda. Jak włączysz stacyjkę, to wyświetlacz od razu zlicza Ci motogodziny niekoniecznie przy odpalonym sprzęcie. Ja też tak mam więc bez ciśnienia. Jak założyłem dodatkowy licznik motogodzin to też są rozbieżności pomiędzy licznikiem fabrycznym a tym akcesoryjnym. Ja robię wymiany co 15mh z licznika głównego i jest git.

***427***