1

Temat: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

Cześć

Huska gaśnie mi na 1 biegu z zaciśniętym sprzęgłem i rwie do przodu jeśli nie trzymam jej na obrotach. Jaki może być problem?

W żadnym z poprzednich tematów nie znalazłem odpowiedzi.

Pozdrawiam

2

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

Skoro ciągnie do przodu to chyba wiadomo, że coś nie tak ze sprzęgłem.
Zły olej w skrzyni.
Jak sprzęgło na linkę to źle wyregulowane.
Jak hydrauliczne to zapowietrzony układ, brak płynu, uszkodzona pompa lub wysprzęglik.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

hacker33 napisał/a:

Skoro ciągnie do przodu to chyba wiadomo, że coś nie tak ze sprzęgłem.
Zły olej w skrzyni.
Jak sprzęgło na linkę to źle wyregulowane.
Jak hydrauliczne to zapowietrzony układ, brak płynu, uszkodzona pompa lub wysprzęglik.

To, że jest problem ze sprzęgłem to ja wiem, tylko jaki? Sprzęgło jest na linkę, podciągnięte tak, że nie ma luzu na klamce a i tak ciągnie. Olej w skrzyni to motul 10w40

4

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

skoro podciągnałeś je już na maksa i nadal ciągnie to nie wpadłeś na to że się zwyczajnie skończyło ?
wymień na nowe - problem zniknie.
podpowiem, że główny problem zapewne leży w zużytych tarczkach

5

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

Jaki dokładnie ten motul. Podaj model i zrób foto zew. kosza sprzęgłowego.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

6

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

@Gajos Nie jestem takim fachowcem jak ty ale wydaje mi się, że gdyby sprzęgło się skończyło to by nie ciągnął - ślizgałoby się, a on ciągnie aż za bardzo.

Olej to Motorcycle gearbox oil Transoil expert Easter sae 10w40 TECHNOSYNTHESE

Silnik jest na razie nierozebrany, nie wiem jak działa wysprzęglanie. jest tam coś w rodzaju wysprzęglika, łapy tak jak w samochodzie?
Nie znam budowy sprzęgła motocykla - jest to mój pierwszy motor. Wiem tylko, że jest to sprzęgło mokre i wielotarczowe.

7

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

Po pierwsze zmień olej spuszczając jak najwięcej tego co zalałeś.
Możesz zalać każdy olej w pełni syntetyczny do motocykli z mokrym sprzęgłem.
No. Castrol Power 1 racing 10w50, motul 300v itp
Połóż moto na lewej stronie, odkręć mały dekiel sprzęgła i zrób kilka foto miejsc gdzie tarcze stykają się z koszem zewnętrznym.
Chodzi o możliwe wybite rowki w koszu przez tarcze.
PunBB bbcode test

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

8

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

A kiedy to się zaczęło dziać?
Kupiłeś już taki motocykl.
Czy już jakiś czas użytkujesz i teraz to się pojawiło?
Zmieniałeś może olej w tym czasie.
Opisz troszkę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

Miałem kiedyś ten sam problem w bliźniaczym motocyklu WR 125. Na pewno olej nie był przyczyną. Silnik wybuchł więc nie dochodziłem prawdy i sprzedałem tak jak stał.

10

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

Motor już taki kupiłem. Zamierzam teraz zmienić olej, a potem dopiero go rozkręcać.

11

Odp: Huska 125sm 2t - ciągnie ze sprzęgła/gaśnie

Motul transoil to olej który u jednych się sprawdza a u innych nie.
Np. w starszych ktm ten olej skleja sprzęgło. Ja np. się już na nim "przejechałem".
Może u Ciebie również.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD