1 Ostatnio edytowany przez juraas (2014-07-27 15:43:13)

Temat: Naprawa pompy hamulcowej

Elo , jako że moja pompa hamulcowa przednia nie działała ostatnio prawidłowo postanowiłem ją rozebrać.  Okazało się ,że gumki które znajdują się na tłoczku są do wyrzucenia . Niestety zestawu naprawczego "ponoć" nie idzie dostać a nowa kosztuje prawie 500zł  , więc pomyślałem czy można było by te gumki zastąpić zwykłymi oringami ?


Chodzi mi op te gumki :

[url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/71986e714133fdf9.html[/url]

Warto spróbować , czy raczej to nie zda egzaminu ?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2

Odp: Naprawa pompy hamulcowej

Raczej tego nie zastąpisz oringami te gumki mają specjalny kształt który w jedną stronę pozwala przepływać płynowi a w drugą go blokuje  .

3

Odp: Naprawa pompy hamulcowej

napisz co to za pompa/od jakiego moto bo często "ponoć" nie jest zgodne z prawdą.

4 Ostatnio edytowany przez juraas (2014-07-27 18:51:14)

Odp: Naprawa pompy hamulcowej

Pompa jest od husqvarny wre 125 2003 r.
Ogólnie to problem jest chyba nie w gumkach. Moja pompa zacina się w połowie skoku tłoka i nie chce odbić spowrotem, myślałem ze to może przez gumki ale czy problem może być w sprężynie?  Jak trzymam ja w rękach i naciskam to odbija elegancko za każdym razem a gdy tylko zaleje ja płynem to po kilku nacisnieciach hebla się zacina ;\, dodatkowo nalazłem inna pompę od mojego starego baikla i przełożyłem z niej te gumki do mnie (były takie same)  i problem jest dalej ten sam..

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

5

Odp: Naprawa pompy hamulcowej

Nie mam do tego fiszek. Ale w aso powinno być, choć cena może okazać się nie zachęcająca. A jeśli nie ma to załóż pompę od innego sprzętu np. cr/crf/yz itp. też będzie działać.

6

Odp: Naprawa pompy hamulcowej

karol128 napisał/a:

Nie mam do tego fiszek. Ale w aso powinno być, choć cena może okazać się nie zachęcająca. A jeśli nie ma to załóż pompę od innego sprzętu np. cr/crf/yz itp. też będzie działać.

Dobry pomysł, ale nurtuje mnie to czemu ta pompa się tak zachowuje.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

7 Ostatnio edytowany przez cingular (2014-07-29 14:50:35)

Odp: Naprawa pompy hamulcowej

Może masz jakieś zadziory w tej pompie tam gdzie tłoczek wchodzi i się zacina .

8

Odp: Naprawa pompy hamulcowej

Tez tak myślałem ale zjechalem wszystko papierem wodnym i dalej to samo ;/

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)