16

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Wszelkie testy ustawień gaźnika robi się w czasie jazdy a nie postoju.
Jak ty gazujesz sprzęta przez 3 minuty na postoju to ma prawo zacząć się buntować.

Napisz lepiej czy jak kręcisz śrubką od mieszanki to objawia się to jakoś w pracy silnika.
Jak wykręcasz obroty powinny maleć.
Jak wkręcasz to powinny rosnąć.

Jeżeli nie ma typowych zmian to masz źle dobraną dyszę od wolnych obrotów, może zły poziom paliwa albo brudno w gaźniku.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Krócieć masz cały nie popękany?

18

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

podłącze się do tematu, świeca koloru identycznego co założyciela tematu, skoro miała by to być wina źle dobranej świecy to na jaką zamienić ? aktualnie : NGK DPR8 EA-9.

19

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Jeżeli wykluczyłeś wszystkie inne powody to cieplejsza świeca będzie DPR7

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

20

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

jeszcze powalcze z mieszanką(gaźnik fcr 39mx) największe możliwe obr osiąga przy regulacji wykręconej o niespełna  0,5 obr wychodzi, że większą dysze by się przydało bo za ubogo dalej najwyraźniej.

21

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Jeżeli mówimy o FCR i wykręconej śrubie o 0,5 obrotu to dysza wolnych jest za duża.
Musisz założyć mniejszą.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

22

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

tylko że jakbym założył mniejszą to automatycznie mieszanka zubożona tak mi się wydaje pogubiłem się teraz. Jednak nie jest tak źle jak u kolegi świeca na moje oko dobrej ciepłoty ale czy nie zbyt "przyuboga"?
http://p1.bikepics.com/2014%5C06%5C27%5Cbikepics-2679030-full.jpg

23

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

świeca na fotce wygląda bardzo ładnie

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

24

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

mam ostrzejszą fotke:
http://p1.bikepics.com/2014%5C06%5C28%5Cbikepics-2679169-full.jpg

jeszcze zastanawia mnie fakt, że jak ściągne pokrywe airboxa to idzie jeszcze lepiej czy to coś w regulacji gaźnika czy zrobić otwory w airboxie i walić to?   pozdro

25

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Idzie lepiej? Czy jest głośniejszy i wydaje Ci się, że idzie lepiej?
Świeca jest mocno wygrzana. Ja bym wzbogacił mieszankę.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

26

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

idzie lepiej napewno, napewno walory akustyczne mnie nie zmyliły, na wysokich obrotach lepiej się wkręca i lepsza reakcja na gaz. Z tym że ja jużnie wiem jak tą mieszanke wzbogacić zaczynałem od dyszy 42, 45, 48 i teraz 50(zdjęcie właśnie z tej 50) regulacja składu mieszanki też niewiele daje. Zmieniałem dysze główną 158, 160. Iglice wyżej dałem.   Najlepsze jest to że wg poradników na naszej wysokości n.p.m najlepsze ustawienie to 158/45/ NCVT 2rowek od gory/ mieszanka 1obr.  Poradzicie coś?

27

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Poradniki nie biorą pod uwagę zużycia gaźnika i reszty silnika. Wielkości dysz, rodzaj i położenie iglicy musisz ustalić tylko i wyłącznie eksperymentalnie. Zmiana dyszy o 0,02 mm spektakularnej zmiany nie da.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

28

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

no fakt, dzisiaj zapodam dysze 62(tylko taką mam po 50) i zrobie test. A co z tym airboxem poradzisz?

29 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2014-06-28 13:22:36)

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Ja miałem na myśli dyszę główną. Dysza wolnych powyżej 50 to już trochę przesada.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

30

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

główna 62 to przesada ale musiałem spróbować, spróbowałem również dyszy 162s świeca brunatna i na wysokich przerywa, najlepiej na 158 ale kolor taki jak na zdjęciu, najdziwniejsze jest że właśnie na wysokich jakby brakuje powietrza po zdjęciu pokrywy airboxa to właśnie na wysokich obrotach najwięcej daje efektu, a przecież mieszanka jakby ciut przyuboga... wtf :F