1

Temat: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

ceerefa po małym remoncie zaczęła strasznie strzelać z tłumika, wali seriami po odpuszczeniu gazu. Nawet lekka przegazówka powoduje walenie z rury. Już mi od tego łeb pęka, więc zabrałem się  dzisiaj za wyeliminowanie dziadostwa. Na początek uszczelniłem łączenie wydechu pastą do tłumików, następnie odkręciłem świece i moim oczom ukazały się dwa problemy.

Fajka jest pęknięta jak na zdjęciu - do wymiany czy potraktować tylko izolacyjną taśmą? W aso270zł:(
[url]https://docs.google.com/file/d/0B_C_XOSD5rXxT3piVnphMEk5b3hPSktQZnVhd1BIenJzbVJz/edit?hl=pl&forcehl=1[/url]

Drugi problem to kolor świecy który mnie intryguje bo niby bogata mieszanka a górna cześć świecy jasna jak na ubogiej
[url]https://docs.google.com/file/d/0B_C_XOSD5rXxVUdFY19NNlRQbnI1YktrWUFOa2p4UXc4MXFz/edit?hl=pl&forcehl=1[/url]

dodam, że jeszcze podczas jazdy na stały gazie i raczej "niższych- średnich" obrotach sprzęt dostaje takich mikro zadławień.

2

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Fajka do wymiany.

Świeca wygląda jak za uboga mieszanka
Czarna obwódka może wskazywać na za zimną świecę.
Jednak lepiej jakbyś wpierw wymienił, fajkę.
Przejechał się i zobaczył jaka wtedy będzie świeca.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Polecam Ci , zmień na zwykłą świece o tych samych parametrach, irydowe to badziew, przynajmniej do amatorskiej jazdy. One sie sprawdzają jak trzymasz gaz przez wiekszość czasu, lubia jak sa dogrzane a od "pyrkania" sie właśnie takie cuda dzieja. Sprawdzone w praktyce ;)

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

4

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Chwila, chwila. Kto powiedział, że ta świeca jest dobrze dobrana?
Podaj pełne oznaczenie świecy. Wygląda ona na zbyt zimną dlatego ceramika nie wypala się tak jak katoda, po której widać, że jest jednak za gorąco.
Napięcie po wyjściu z cewki WN może dochodzić do 30000 V, także taka izolacja to trochę za mało.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

5

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Świeca jest taka jak serwisówka nakazuje IFR8H11. Sprzęt raczej na tor więc irydówkę zostawię.

6

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Podaj model i rocznik moto.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7 Ostatnio edytowany przez karol128 (2014-06-24 11:46:49)

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

crf 450r, 2005

8

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Może to głupie co teraz powiem, ale miałem identyczny problem ostatnio po remoncie.
Objawy takie same, 2 dni męczyłem się ze zlokalizowaniem przyczyny- 5 razy ustawiany rozrząd, nowa świeca, strojenie gaźnika posprawdzane wszystko co się da. W końcu rozkręciłem jeszcze raz gaźnik i okazało się, ze podczas czyszczenia pierdolnąłem się i włożyłem przysłonę przepustnicy do góry nogami....

KXF 250 '14

9

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

W takim razie świeca jest dobrej ciepłoty. Poszukaj nieprawidłowości w montażu, lewego powietrza i ustaw gaźnik.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

10 Ostatnio edytowany przez karol128 (2014-06-24 14:43:27)

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Puki nie dostanę nowej fajki, dam na tą grubo izolację i będę próbował, może się uda. Dodatkowe powietrze może dostawać między tą ramką numer 3 a gumą bo niedawno to rozklejałem i zakleiłem na nowo. Chociaż raczej w takim miejscu to ni miałoby za dużego wpływu. Ustawie gaźnik na fabrykę i zobaczę czy coś się zmieni.
http://cdn.partzilla.com/diagram/honda/14MEB2/ILLUST/MEB4F/1402.png

Jeszcze tylko pytanie czy do sprawdzenia koloru świecy wymagana jest jazda, czy można po prostu pogazować trochę w garażu? (do jazdy przy garażu nie mam zbyt dobrych warunków).

Hustler13 - u mnie raczej to nie jest przyczyną ale w sumie nie zaszkodzi sprawdzić. Jakbyś mógł to podaj którą dokładnie część założyłeś odwrotnie. Ostatnie 7 lat tylko wtryskowcami jeździłem i w sumie już cała moja stara wiedza dotycząca gaźników uległa degradacji:)
http://cdn.partzilla.com/diagram/honda/14MEB2/ILLUST/MEB4E/1800H.png

11

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

najlepiej 10min jazdy i sprawdzaj kolor, a na ile obr masz wykręconą śrube mieszanki?

12

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Chodzi o płytkę/blaszkę nr 16.
Była do góry nogami co zupełnie zmieniało mieszankę i dlatego walił takie marchewy.

KXF 250 '14

13

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Na jakich obrotach będziesz jeździł to ten zakres odzwierciedli się na świecy.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

14 Ostatnio edytowany przez karol128 (2014-06-24 22:04:01)

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Próbowałem coś dzisiaj poustawiać ale na jazdę niestety brakło czasu. Śrubę od wolnych miałem wykręconą aż o 2,5 obrotu. Powróciłem do ustawień fabrycznych i dalej była lipa. Przestawiłem średnie obroty na 7 pozycję od góry. Strzały znikły ale po paru przegazówkach sprzęt gasł. Przestawiłem więc na szósta pozycję, odpala tylko na ciepłym ssaniu, strzały są ale raczej takie "w normie".  Na postoju wydaje się ok. Lecz po 2-3 minutach przegazówek silnik gaśnie. Próbować to wyeliminować śrubką od wolnych czy może gdzie indziej jest przyczyna? Czy może powodem może być to, że zmniejszyłem również wolne obroty (były 2100, ustawiłem 1720-1680).
Świeca cały czas wygląda podobnie, skoro już rozbieram to wyczyszczę przy okazji gaźnik i może uda mi się jutro trochę przegonić dzidę.

Blaszka u mnie niestety założona w dobrą stronę:)

15

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

karol128 napisał/a:

Świeca jest taka jak serwisówka nakazuje IFR8H11. Sprzęt raczej na tor więc irydówkę zostawię.

Szkoda że nie chcesz posłuchać mojej rady.... Wiec bedziesz musiał sie jeszcze troche pomęczyć w garażu zanim dojdziesz do tego samego wniosku co ja. Powodzenia.

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)