1 Ostatnio edytowany przez Pietia (2014-05-28 12:32:13)

Temat: Wr 450

Witam wszystkich
Od pewnego czasu walczę z kołami SM do WR, po ich założeniu okazało się że patrząc na przednie koło luz pomiędzy oponą a lagami jest różny pomiędzy lewa a prawą stroną ( jest ok 3-4 mm różnicy).

Czy to jest normalne??

Pozdrawiam

2

Odp: Wr 450

Może masz źle dobrane dystanse albo tak ma być :D

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

3

Odp: Wr 450

napewno zle dobrane dystanse a środek koła wypada równo że srodkiem  koła tylniego ?  z tyłu odległosci moga być rózne bo  wahacz jest asymetryczny a z przodu powinno być równo rozstawione,  teraz motocykl bedzie uciekał na zakrętach i po puszeniu kierownicy bedzie leciał w jedna strone

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

4

Odp: Wr 450

Początkowo też mi się wydawało że musi być po równo z obu stron.
Nie wiem jak się to ma w stosunku to koła tylnego i nie mam nawet pomysłu jak to sprawdzić.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że jak założę oryginalne koła crossowe to sytuacja jest identyczna, luz po obu stronach jest inny.

Nie pozostaje mi nic innego jak podjechać do kogoś (Crossman) kto ma WR i porównać.
Zobaczę jeszcze podczas jazdy czy będę odczuwał ściąganie na którąś ze stron.

Dzięki za podpowiedz.

Pozdrawiam

5

Odp: Wr 450

wiesz cos sobie przypomniałem ze w xt po zmianie obreczy na  17" też miałem nierówno od strony tarczy chyba było bliżej lagi

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

6

Odp: Wr 450

U mnie w WRce koło przednie enduro szczerze powiedziawszy nawet nie wiem, czy było równo, ale koło 17 cali SM jest bliżej prawej lagi. Właśnie o około 3-5mm. Jeżeli nie przyciera o osłonę lagi lub masz założone skarpety zamiast osłon to nie przeszkadza to w komforcie jazdy. Nie zauważyłem też nic niepokojącego w prowadzeniu motocykla.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

7

Odp: Wr 450

Hallo
Udało mi się to porównać z inną Wr i jest tak samo, koło idzie bliżej prawej lagi.
Na szczęście nie ma to wpływu na jazdę, przynajmniej ja nie odczuwam jakiegoś ściągania czy coś takiego.