1

Temat: Pompa sprzęgła Magura KTM dziwne zachowanie po spawaniu.

Mam dziwny problem i nie wiem czy da się coś z tym zrobić czy lepiej kupić drugą.
Miałem upadek i połamała mi się pompa sprzęgła, fachowiec rozebrał ją całą pospawał, poskładał i wszystko w sumie cacy działało.
uzupełniłem płyn, odpowietrzyłem, przejechałem się trochę i git. Pojechałem na tor i niestety 3 okrążenia i nie mam sprzęgła, klamka robi się miękka i dupcia zbita. Postoi chwilę motocykl i sprzęgło znowu działa. Nie ma wycieków, wszystko płynnie ładnie działa. Pytanie co może być ? da się zakupić jakiś zestaw naprawczy ? czy lepiej zmienić pompę ?

2

Odp: Pompa sprzęgła Magura KTM dziwne zachowanie po spawaniu.

Nie wiem czy to możliwe ale może olej się gotuje? Czym to zalałeś?

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

3

Odp: Pompa sprzęgła Magura KTM dziwne zachowanie po spawaniu.

Olejem mineralnym, świeżutkim nie pamiętam firmy wiem że jest zielony, ale zawsze go używałem i nie było problemów.

4

Odp: Pompa sprzęgła Magura KTM dziwne zachowanie po spawaniu.

A co konkretnie było spawane?

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

5

Odp: Pompa sprzęgła Magura KTM dziwne zachowanie po spawaniu.

Pękło mocowanie klamki górne i dolne.
Dałem do pospawania rozebrali wszystko, pospawali, może nie chłodzili i się coś odkształciło ? albo źle poskładali. Pompę zalałem odpowietrzyłem, ładnie pracowała przejechałem się kawałek po podwórku jest ok, ale jak pojechałem ucieszony na tor, kilka ostrzejszych okrążeń i niestety miękka klama brak sprzęgła, ale zero wycieków. Odczekałem chwile i wszystko gra. Tłoczek się w sumie nie przywiesza, nie wiem o co kaman.

6

Odp: Pompa sprzęgła Magura KTM dziwne zachowanie po spawaniu.

jbc mam ładną pompkę :P

Terror Kitty Crew
500->650->600->1000->625->450->125->1200

7

Odp: Pompa sprzęgła Magura KTM dziwne zachowanie po spawaniu.

Może jeszcze zapowietrzone, a może za mało płynu i "chwyci" powietrza czasem. Miałem bardzo podobnie, przy spokojnej jeździe było fajnie pięknie, po kilku ostrzejszych kółkach sprzęgło miękkie i klamka wpadała, dobre odpowietrzenie załatwiło sprawę

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

8

Odp: Pompa sprzęgła Magura KTM dziwne zachowanie po spawaniu.

Wymień o-ring na wysprzęliku kolega miał podobnie i to pomogło