1

Temat: Renowacja plastików/owiewek

Witam,
sytauacja wyglada nastepująco, plastiki od drz są posiadają mikrorysy od normalnego korzystania z moto.
troszku mnie to drażni nie ukrywam. rodzi sie zatem pytanie czy ktoryś z forumowiczów próbował/kombinował z pozbyciem sie ich?
są to plastiki nielakierowane z połyskiem, zabardzo żaden lakiernik nie jest mi w stanie powiedzieć jak to zrobić albo jak sie za to zabrać. próbowałem to wypolerować papierem wodnym 3000 ale nie dało odpowiedniego efektu. Jakies pomysły?
Pozdro,
Daniel

2

Odp: Renowacja plastików/owiewek

Okleina?

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

3

Odp: Renowacja plastików/owiewek

wolałbym uniknąć, chce zeby byla seria

4

Odp: Renowacja plastików/owiewek

Szlifierka oscylacyjna i na nia papiery od 400 do 2000 potem pasta polerska do autosol do plastkiku i plastiki jak nowe.
Tak sie poleruje ferlektory i plastiki tez tak odnowisz

5 Ostatnio edytowany przez bbuh (2014-04-24 22:52:46)

Odp: Renowacja plastików/owiewek

zamiast pasty polerskiej opierdolilbym calosc opalarka po szlifowaniu, ale nigdy nie uzywalem pasty

drz400e/sm

6

Odp: Renowacja plastików/owiewek

Opalarką bym nie robił plasticzów z drobnymi ryskami, ponieważ kolory lekko się zmieniają , po prostu szkoda je opalać jak są drobne ryski. Opalarka jest dobra, jak już rysy są głębokie i chce się uzyskać lekko podrapaną powierzchnię z wżerów.

7

Odp: Renowacja plastików/owiewek

Papiery a potem pasta tempo

8

Odp: Renowacja plastików/owiewek

Mam podobny problem, otoz plastiki ( seryjne z exc ) maja drobne ryski, ktore z bliska sa widoczne i troche mnie to jednak irytuje. Czy tak jak bylo wyzej napisane, zeby uzyc papieru nie spowoduje zadnego odbarwienia/zmatowienia/nadanie polysku plastikom? Nie bawilem sie nigdy w renlwacje plastikow dlatego troche nie jestem pewny co do tej letody i mam nadzieje, ze rozwiejecie moje watpliwosci.

Kawasaki KX250F

9

Odp: Renowacja plastików/owiewek

Polecam kupić sobie nakładkę na wiertarkę, gąbkę.
I polerować z pastą do lakierów ( Tempo )
Docisnąć trochę mocniej żeby je przygrzać i powinno być okey.
Parę plastików już uratowałem takim sposobem :)

Yamaha YZ 250F

10

Odp: Renowacja plastików/owiewek

Kiedyś czytałem o polerce plastików papierem wodnym 2500 i po tym pasta nabłyszczająca, ale ten pomysł raczej odradzam :)

" Ma być ogień! Na każdym biegu! Inaczej będziesz jeździł Dieslem!"

11 Ostatnio edytowany przez Bartolini2721 (2014-05-14 23:13:29)

Odp: Renowacja plastików/owiewek

Same papiery do 2,5k bez wykończenia jakąś pastą nie zdają egzaminu. Plastiki są matowe i zaraz się brudzą. Zawsze można kupić folie do oklejania samochodów pod kolor moto.