1

Temat: rollgaz

Sprawa wygląda tak. Wymieniłem linki gazu razem z pancerzami na nówki, bo stare były pordzewiałe i myślałem, że to jest przyczyną dlaczego rollgaz nie odbija. Czytałem gdzieś żeby naciągnąć linke od powrotu, ale to nic nie daje, a nawet jest jeszcze gorzej, bo blokuje sie całkiem. Sprężyna jest ok, bo ma siłe żeby odbić. Jak puszcze rollgaz na jednej lince to wszystko pięknie ładnie, ale chce żeby to śmigało tak jak należy. Ktoś ma jakiś pomysł jak to uryźć?

READY TO >> TERROR

2

Odp: rollgaz

Ale jaki motocykl? Jaki gaźnik?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: rollgaz

Miałem podobny problem, wina leżała w ułożeniu linki, w niektórych miejscach się blokowała :")

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!

4

Odp: rollgaz

tez to mialem niedawno.
zle sie ukladala zaraz w rol gazie w tej obudowie.
bez obudowy dzialalo a w nie. spadala z rowka na rolgazie i wciskala sie miedzy rolgaz a obudowe.

najpierw sprawdz czy nigdzie nie obciera.

u mnie pmoglo ponowne zlozenie wszystkiego i skrecienie na naciagnietych linkkach i ulozonych w tych rowkach bez krecenia maneta az do kompletnego zlozenia.

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

5

Odp: rollgaz

Nie możesz naciągać żadnej linki, obie muszą mieć luz kiedy manetka jest zamknięta jest zamknięty. Najpierw sprawdź luz na obu linkach, potem szukaj czegoś w samym rollgazie.
Czasem też robią linki, które są delikatnie krótsze niż oryginały i trzeba nakrętkę, która powinna być na zewnątrz gaźnika (kontra przełożyć na drugą stronę, do środka gaźnika, żeby uzyskać odpowiedni luz.

6 Ostatnio edytowany przez toivias (2014-03-30 21:41:09)

Odp: rollgaz

HuboO napisał/a:

Miałem podobny problem, wina leżała w ułożeniu linki, w niektórych miejscach się blokowała :")

+1 opaski zaciskowe jak masz po drodze posprawdzaj.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->YZ 450F '04 -> SMC 660 '04 -> Hypermotard 1100 '08

7

Odp: rollgaz

Taka sama sytuacja na odpalonym motorze ?
Kiedyś miałem podobnie, lecz gdy gaźnik był po czyszczeniu, rolgaz nie odbijał, po zalaniu go mieszanką i odpaleniu rolgaz chodził normalnie. Lecz sytuacja na jednej lince.

Posprawdzałbym czy nigdzie pancerz nie jest zmiażdżony, czy nic go nie blokuje, potem przeszedłbym do rolgazu i ewentualnie go tam nasmarował.

8

Odp: rollgaz

Od początku
- FMX 650 - gaźnik keihin trudno określić co to za model
- linki w rollgazie układają się ok
- próbowałem linki wyginać na różne sposoby żeby zobaczyć czy się coś zmienia i generalnie dalej jes to samo
- co do skręcania i rozkręcania, robiłem to chyba z 10 razy :D
- pancerze nie są zmiażdżone, bo są nowe, tak samo jak linki

Próbowałem i na sucho bez smaru i na "mokro" ze smarem, ale różnic zbyt dużych nie ma.

Póki co odpiąłem linke z powrotu i jeżdże na jednej, ale po coś te 2 linki są i chce to przywrócić do ładu i składu

Może to w czymś pomoże, ale.. jeśli trzymam rollgaz w ręce i kręce nim na 2 linkach to śmiga ładnie -otwiera się i wraca jak powinien, ale kiedy założe go na kierownice to już ma problemy i zacina się, że np odbija tylko w połowie, a czasem w ogóle nie odbija.

READY TO >> TERROR

9

Odp: rollgaz

Daje fotki gaźnika, rollgazu i rollgazu na kierownicy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10 Ostatnio edytowany przez toivias (2014-04-05 11:59:31)

Odp: rollgaz

Zdejmij rolgaz z kierownicy i zobacz czy wtedy odbijają.
EDIT: Teraz doczytałem. Na 100% Masz problem z ułożeniem linek, tzn. łuki mają za mały promień.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->YZ 450F '04 -> SMC 660 '04 -> Hypermotard 1100 '08

11

Odp: rollgaz

Może któryś z uprzejmych forumowiczów dosiadających FMX jest w stanie zrobić fotke jak dokładnie są poprowadzone linki z gazu? Wydaje mi sie, że tak jak były do tej pory było dobrze, ale moge sie mylić

READY TO >> TERROR

12

Odp: rollgaz

http://p1.bikepics.com/2014%5C04%5C06%5Cbikepics-2657784-full.jpg
http://p1.bikepics.com/2014%5C04%5C06%5Cbikepics-2657785-full.jpg
http://p1.bikepics.com/2014%5C04%5C06%5Cbikepics-2657790-800.jpg

Gdy kupiłem moto tez miałem taki problem na 3 fotce były tak puszczone linki szły pod tym przewodem od systemu dopalania spalin, puśc je nad nim sam rollgaz umyłem zmywaczem i został nasmarowany zwykłym smarem w sprayu :) śmiga cały czas nic się nie zacina ;)

KTM lc4 640

13

Odp: rollgaz

No i to rozumiem ! Dzięki wielkie :)

READY TO >> TERROR

14

Odp: rollgaz

Mimo wszystko poluzuj naciag linek i sprawdz. Linka od powrotu musi chodzic luzno, ona jest uzywana w sytuacji awaryjnej.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

15

Odp: rollgaz

Spróbuj ułatwić sobie dostęp do całej długości linek ściągając co się da.
Potem kręć manetą i ruszaj linkami, w pewnych momentach będziesz czuł hamowanie, a w pewnych linka powinna się uwalniać i chodzić gładko, aż w końcu ustawisz ją sobie tak, że ci będzie chodzić idealnie.