1

Temat: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Siemka,
Moje moto: Rieju rr 50 (2T)
Sprawa wygląda następująco:
Przed końcem sezonu przeczyszciłem i wyregulowałem gaźnik, oraz wymieniłem filt powietrza i świece.
Kilka dni po tym miałem mały wypadek, w lesie, przy 50 wywaliłem się, moto nie chciało odpalić, więc doprowadziłem go do domu, a pod domem normalnie odpalił.
Po tym wypadku nie jeździłem.
Dzisiaj wyciągnąłem moto, chciałem się przejechać sprawdziłem wszystkie oleje itd.
wszystko OK!
Ruszam i moto trzyma na małych obrotach (nawet 2 nie da rady wrzucić bo za małe obroty)
Zatrzymałem się i chciałem dogazować na luzie i tez nic na takich samych obrotach mnie trzyma.

Macie jakiś pomysł co to może być? :(

Z góry dzięki za odpowiedź :)

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!

2

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Jeżeli szarpie i się ksztusi rozbierz jeszcze raz gaźnik i posprawdzaj czy coś nie zatkało jeszcze dysz no i sprawdź na innej świecy

https://www.facebook.com/MoherosBanditos
www.youtube.com/JG53Pogo

3

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Wlasnie nie przerywa, mam wrażenie jakby blokowali co wkręcenia sie mna wyższe obroty

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!

4

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Kolego opisz to bardziej dokładniej i poprawniej bo z lakonicznego opisu ciężko coś pomóc zwłaszcza związanego z pracą silnika .
To jest jak wróżenie z fusów z kawy

https://www.facebook.com/MoherosBanditos
www.youtube.com/JG53Pogo

5

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Moto stoi na luzie ja odkręcam manetke ma maxa (i jak to w 2 suwach strasznie głosny zawsze był), a teraz utrzymuje może połowe obrotów tych co kiedyś i dalej nie ciagnie trzyma na tych obrotach tak jakby to byl juz max.

Wydaję mi się, że to gaźnik.
Macie może jakiś poradnik ze zdjęciami jak poprawnie wyregulowac gaźnik, chodzi mi o to która śruba do czego służy :)

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!

6

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Gaźnik do mycia.
Jak odstawiałeś moto spuściłeś z niego paliwo?
W baku masz świeże paliwo czy to sprzed odstawienia?

To są takie podstawy które są stale tu i wszędzie indziej pisane.

Po tym zabiegu daj też nową świecę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Na koniec sezonu nie spuszczałem paliwa, a sama regulacja nie wystarczy?

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!

8

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Co chcesz regulować jeżeli masz gnój w gaźniku i pewnie pozatykane dysze?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Właśnie dlatego napisałem, żebyście mi pomogli, może się gaźnik rozregulował.

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!

10

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Rozbieraj, czyść i do ponownej regulacji, najlepiej oddać go do kogoś kto się zna na tym i ci dobrze go wyreguluje.
Według mnie taka czynność powinna w 100% pomóc.

11

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Jeżeli przed glebą chodził poprawnie to znaczy że gaznik mógł  się przytkać. Sprawdz czy nie ma uszkodzeń mechanicznych typu lewe powietrze lub sprawdz czy dyfuzor nie jest uszkodzony.

DR-Z 400 SM+RS2+fcr 39+Brudasy

12

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Zrób jak wyżej radzili. Jeśli dalej będzie problem to posprawdzaj ( ja bym to zrobił zaraz po ,,wypadku,, ) elemęty które mogły ulec uszodzeniu właśnie w nim!  Np. Możliwe ( spotykałem się z tym) uszkodziła ci się linka gazu, rolgaz i tak naprawdę nie kręcisz go na maxa. Możliwe też że przstawiły ci się patynki w zapłonie i chodzi nie równo. 

Tylko pamiętaj o podstawowych zasadach. Zacznij od żeczy podstawowcych - i nigdy kilka żeczy jednocześnie.
Pozdro

13

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Gorzej jeżeli w moto poszedł pierścień bo objaw jest podobny ...

No ale najpierw posprawdzaj te wszystkie pierdoły

https://www.facebook.com/MoherosBanditos
www.youtube.com/JG53Pogo

14

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Wszystko dobrze, dziękuje wszystkim za pomoc.
Problem leżal w gaźniku przy tym wypadku gaźnik też oberwał, rokręcił się w środku i śrubki latały po gaźniku :)
Czyszczenie mycie, regulowanie i pomogło wszystko jest super :)
DZIEKI :)

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!

15

Odp: Nie wkręca się na jedynce i na luzie.

Siemka,
Chłopaki pewnie pamiętacie, ze ostatnio miałem problem, z moim motocyklem, nie wkręcał sie na obroty.
Powodem był gaźnik, przy tym małym wypadku śruby ze środka gaźnika sie odkrecily.
Wyczyscilem gaźnik, wyregulowalem i wszystko Okejo było.
Wczoraj miałem problem z odpaleniem go, za którymś kopem odpalił, ale popracowal z 2 min i zgasł.
W końcu rozgrzalem go i pojechałem przez 25 km spalił mi cały bak.
Powiedzcie mi czy to wina złe wyregulowanego gaźnika czy moze gdzies indziej leży problem?
Moje moto: Rieju RR 50 sport edition. 2002 rok.

HAH.!
Zajebisty sport.!!!!!!!