1

Temat: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Witam pare dni temu natknąłem się na tutorial polegający na blokowaniu pompki przyspieszającej w FCR 39 czyli bardzo popularny O-ring Mod. W naszy drz jest starszy model keihina więc alternatywą wydawało by się jest Eddi Mod. Tutaj link : [url]http://www.thumpertalk.com/topic/793050-how-to-eddies-mod-pics/.[/url]

Ma on rzekomo wyeliminować efekt muła po dodaniu gwałtownie gazu, przy maksymalnym otwarciu przepustnicy. Jakie są wasze opinie ?


Od siebie moge dodać,że wykonałem ten zabieg dzisiaj w swojej DRZ i albo zrobiłem cos nie tak,(w co wątpie) albo to gówno nie działa,bo jest dokładnie tak samo jak przed zastosowaniem tego. Czy macie może jeszcze jakieś patenty na właśnie tego MUŁA po gwałtownym dodaniu gazu ?

Pozdrawiam i czekam na opinie.

2

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Oring mod to ściema.
Chcesz mieć brak muła to kup sobie albo gaźnik z wymiennymi dyszami od pompki przyśpieszenia albo kup sobie nową obudowę pompki przyśpieszenia z śrubą regulacyjną
http://www.magicracing.com/assets/images/239-10v2.jpg

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Mój brat zrobił ten mod [url]http://m.bobbitt.home.comcast.net/~m.bobbitt/yz426fm/bkmod.html[/url] w YZ 426 i jak dla mnie jest różnica.
Sprawdzałeś ile czasu "sika"?

W porównaniu do mojej DR-Z z takim samy gaźnikiem (FCR 39 MX z YZ 426), to reakcja na gaz to przepaść. Może to też trochę przez masę ale nie wiem. Później idą równo, może moja trochę szybsza.

Pozdrawiam,
Piotrek

4

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

W Drz seryjnie niestety jest starsza wersja Keihina nie jest to wersja MX, różni się własnie tą budową,że pompka tutaj jest na dole, a w MX pompka znajduje się na górze przy sprężynie przepustnicy.

Własnie wydaje mi się,że sika za długo,bo z tego co wyczytałem to ma być od ok. 1sec (w terenie) do 3 sec (na asfalt) a u mnie jest ponad. Chociaż ostatnio sprawdzałem to w ogóle nie wstrzykiwała szmata...

5

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

normalnie leje 1,7s podobno a ma lać 0,3-0,5s. I tak brat ustawiał u siebie. Ja u siebie zamontowałem MX-a.

Pozdrawiam,
Piotrek

6

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

To u mnie lała koło 4-5 sec suczka o ile dobrze pamiętam, pewnie jako takiej regulacji nie ma jedynie odgięcie czegos prawda?

7

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Fajny temat, zawsze mnie to zastanawiało czy tam sie da coś pomajstrować... ja mam o tyle lepiej ze w moim Kacie jest gaznik z wymiennymi dyszami od pompki i mozna tam troche zakombinować, tylko trzeba by był wiedziec jak?? Dla mnie Ustawienie gaznika i zawieszenia to sztuka i nieliczni to potrafia zrobić jak należy.

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

8

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

hacker33 napisał/a:

kup sobie nową obudowę pompki przyśpieszenia z śrubą regulacyjną
http://www.magicracing.com/assets/images/239-10v2.jpg

Gdzie takie cos dostać, pewnie Jebaj? Masz może jakiś link?

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

9

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Wpisz np. R&D fcr

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

W polskich sklepch tez widzialem. Olek, moto akcesoria

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

11

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Dzieki ;)

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

12

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Żeby pozbyć się muła to pompka ma podawać paliwo krócej?

13

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Ogólnie to mniej.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14 Ostatnio edytowany przez bbuh (2014-03-24 13:19:44)

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

ja robilem eddie mod u siebie (zdrutowanie dzwigni pompki i zeszlifowanie bolca z membranki - chyba dobrze to rozumiem?). wszystko dziala dokladnie jak na filmikach na jutube. pompka nie sika strumieniem tylko sprajem i sik trwa krocej. z tego co ja zrozumielam, pompka nie ma dawac mniej paliwa, tylko w krotszym czasie. drz odzyla po zabiegu zdecydowanie i nie jest to tylko moja opinia, ale 3 niezaleznych "dupohamowni"

obudowa pompki kosztuje prawie tyle co uzywany gaznik, a eddie mod jest free

drz400e/sm

15

Odp: Modyfikacja Pompki przyspieszającej Keihin FCR39. Eddies Mod.

Można jeszcze zmienić membranę na Hondowską która podaje mniej paliwa.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD