1 Ostatnio edytowany przez dibo (2012-12-13 13:35:51)

Temat: SXV dzwiek,sprzeglo

Witajcie.Chcialem zebyscie zobaczyli film z praca silnika mojego sxva.przegladalem mnostwo filmow na yt i w zaleznosci od aparatu niektore chodza ciszej niektore glosniej.jestem przewrazliwiony co do dzwieku pracy silnika i chcialem zapytac co o tym sadzicie...mam wrazenie ze bardzo tlucze sie kosz sprzeglowy a wrecz jestem tego pewny..bo silnik niema nigdzie najmniejszych luzow poza wlasnie moze koszem sprzeglowym.

oto link

[url]http://www.youtube.com/watch?v=FQr4WEEi4hM[/url]

Dodam tylko ze gdy odpale na zimno pracuje duuuzo ciszej a po rozgrzaniu z kosza sprzeglowego wydobywa sie ten caly nieprzyjemny wedlug mnie dzwiekdodam jescze ze kdy jest zimny i wcisne sprzeglo to zaczyna byc slychac ten dzwiek natomiast gdy sie rozgrzeje jest na odwrot przy wcisnieciu sprzegla troche cichnie.pisalem do anglikow prywatne wiadomosci to 2ch napisalo ze one tak po prostu chodza..........co wy myslicie?

Drz650->klx650->SXV 550->DRZ400sm->husq wr250 zadymiacz

2

Odp: SXV dzwiek,sprzeglo

Poziom oleju OK? Jeśli chcesz się upewnić to rozbierz sprzęglo, posprawdzaj stan i będziesz wiedział czy jest o co się martwić.

Braaaping!

3

Odp: SXV dzwiek,sprzeglo

Rozbieralem 3X wszystko jest ok,poziom ok sa 2 przekladki 1,2mm i tam 6 czy 8sztuk 2mm.te cienkie ida pod pierwsza i ostatnia tarcze reszta w srodku ,caly silnik mam ze schematami zlozony:P

Drz650->klx650->SXV 550->DRZ400sm->husq wr250 zadymiacz

4

Odp: SXV dzwiek,sprzeglo

Mam sxv 5.5 z końca 2007 roku i nie ma takich dźwięków. Z tego co wiem one mają jakieś domykanie zaworów czy czegoś tam, i tak charakterystycznie poklikuja ale to na moment i to jak są zimne. Potem to ustaje. Albo powinno ustawac. Ale za to nie umiem jej odpalać, mam z tym problem co jakiś czas, poddaje się i zostawiam ja w garażu z wykrzywiona mina. Kocham ten sprzęt, ale nie potrafię jej może serwisowac. Mógłby ktoś w tym pomóc bardziej fizycznie?  Jestem z Warszawy jak by ktoś pytał..

Roll all day --> SXV 5.5 getting used to. wroooooommmmmm

5

Odp: SXV dzwiek,sprzeglo

niema zadnego domykania.widocznie masz zdrowy kosz jeszcze :P

przedewszystkim zeby dobrze odpalala musisz zaopatrzyc sie w lepszy aku.przynajmniej 150 amper.te tradycyjne maja 60-80.jak zasadzisz taki aku powinna odjarac po dluzszej chwili zawsze.jak nie polecam wymienic swiece i zsynchronizowac przepustnice.ogolnie tez trzeba sie nauczyc ja odpalac.grecisz bez gazu a jak juz chwile kreci to dajesz gaz do polowy.

Drz650->klx650->SXV 550->DRZ400sm->husq wr250 zadymiacz