1

Temat: Zmiana półek i lag

Planuje w przyszło zakupionym moto zmienić półki i lagi i tutaj rodzi się pytanie co trzeba wymienić żeby takie półki pasowały do zwykłej główki ramy ?

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

2 Ostatnio edytowany przez KML (2014-03-17 22:52:11)

Odp: Zmiana półek i lag

Zazwyczaj dorabia się sztycę u tokarza, z jednej strony musi pasować do półek z drugiej musi pasować do oryginalnych łożysk główki.
Widziałem też jak przekładano oryginalna sztycę do nowych półek dotaczając same tulejki.

Litrowy Gixer

3

Odp: Zmiana półek i lag

Strasznie to nie brzmi robił tak ktoś ?

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

4

Odp: Zmiana półek i lag

Ja sam nie robiłem , może uda się w przyszłym roku, ale tu na forum widziałem sztukę z przełożonym zawiasem i ostatnio widziałem też na żywo , kolo jeździ 2gi sezon i wszystko jest ok.

Litrowy Gixer

5

Odp: Zmiana półek i lag

Najlepiej kupić półki i lagi dedykowane do danego motocykla - wtedy musisz to tylko założyć.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Zmiana półek i lag

w zależności od półek dochodzi jeszcze kwestia zdystanswowania koła i zacisku.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->YZ 450F '04 -> SMC 660 '04 -> Hypermotard 1100 '08

7 Ostatnio edytowany przez Pejwul_sm (2014-03-17 23:29:51)

Odp: Zmiana półek i lag

Tylko że do tego moto były same normalne lagi a ja chce usd dowalić od tm 125 ohlnisy bo mam okazje za małą cenę dorwać i właśnie się zastanawiam bo lagi i tak trzeba zmienić .


Edit: Koła i zacisk też idzie od tm

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

8

Odp: Zmiana półek i lag

Z tą sztycą to trochę kombinacji.

Ja właśnie to przerabiam, Półki mam szersze o 1cm, dzisiaj oddałem ośkę na wzór do wytoczenia szerszej, dystanse kół tak samo szersze i to raczej wsio

9 Ostatnio edytowany przez KML (2014-03-17 23:35:03)

Odp: Zmiana półek i lag

Najlepiej jak kupisz cały zestaw z przednim kołem i zaciskiem , wtedy będzie najmniej do przerabiania ale wszystko da się zrobić.
Ważne aby waga motocykli była zbliżona bo jak wsadzisz zawias do sporo cięższego motocykla to nie będzie pracował jak powinien.

Cezar oddałeś tam gdzie mówiłem?
Musze podjechać do nich sprawdzić czy moja ośka jest zrobiona.

Litrowy Gixer

10

Odp: Zmiana półek i lag

ciężar jest zbliżony.Cały przód idzie od tm-a  ohlnis i excele i brembo z tyłem też coś pasowało by wykombinować .Można wiedzieć gdzie wysyłaliście i ile wołają za taką sztyce ?

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

11

Odp: Zmiana półek i lag

Tak, oddałem na Krakowiaków, ale jednak 180zł i nic taniej :P

Jak masz kompletny przód to łożyska główki dobierzesz i powinno śmigać, jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi

12

Odp: Zmiana półek i lag

Chciałem informacji czy to jest ogólnie możliwe :D Jeżeli jest to się szykuje gruba paczka :) I gruba kasa do wywalenia :(.A tak na serio na ile byście wycenili przód z tm-a 125 z lagami paioli i kołami excela i podstawowymi półeczkami ? ja tak mierzyłem w cenę max 900zł

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

13

Odp: Zmiana półek i lag

Nie ma rzeczy nie możliwych. Kwestia czasu i pieniędzy.

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

14

Odp: Zmiana półek i lag

Ja sie z tym bawie :D
Mam derbi sende drd racing i szukalem lag nowych USD
Znalazłem jedne od TM250 wysokosć była prawie ta sama.
Problem w tym, że sztyca za bardzo nie pasuje i od dołu ma miejsce na lozyska stożkowe ( w sendzie gora i dol na glowce to lozyska proste-kulkowe) więc musze to stoczyć lub wybić jakoś (akurat dobrze sie zlozylo ze sztyca ma 25 mm tak samo jak lozyska w glowce sendy, przez co nie musze ich zmieniac) kolejna rzecz to musze dorobic adapter zacisku .
Najlepiej jak znajdziesz jakis zawias gdzie bedziesz mial z tym najmniej zabawy

SM! <3

15

Odp: Zmiana półek i lag

Daj fotki jak to wygląda

Honda hm w planach crf 2007 replica :D