1

Temat: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Z tydzień temu zauważyłem, że trochę poci się z uszczelniacza pod zębatką, więc rozebrałem, zamówiłem nowy razem z oringiem ( nr 33 i 35 ). [url]http://ktmsklep.pl/new-katalog/11,70,229,31021/rocznik-2006/enduro/tramsmission-ii[/url]  Wymiana poszła całkiem sprawnie, zalany nowym olejem i wszystko było dobrze. Dzisiaj idę do garażu i widzę, że znowu trochę naciekło spod zębatki. Co może być nie tak? Dodam, że ta metalowa tulejka pod simmeringiem była w idealnym stanie, żadnych nierówności.

Kawasaki KX250F

2

Odp: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Jak wbijałeś uszczelniacz na miejsce?

3

Odp: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Normalnie wszedł tam gdzie powinien.

Kawasaki KX250F

4

Odp: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Ale w jaki sposób go wbijałeś ? Wbijałeś go równomiernie ?

5

Odp: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Wbijałem go nasadką 32 i wchodził w miarę równomiernie.

Kawasaki KX250F

6

Odp: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Kup podnośnik pod moto jak moto będzie w pionie to nie będziesz miał plamy po postoju moto a tak pewnie stawiasz na bocznej nóżce i coś tam nakapię. Ja jak miałem exc 125 to też poprzedni właściciel wymienił ten simering kupiłem moto jeszcze nie miałem podnośnika stawiałem na bocznej to też coś tam po dłuższym postoju było kilka kropel, wymieniłem tulejkę i oring i kupiłem podnośnik więc nie wiem czy to coś pomogło bo stał w pionie już.

7

Odp: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Mialem kiedys podobna sytuacje w exc 520. Przekombinowalem to tak ze dalem albo dwa oringi albo jeden grubszy i taki co ma mniejsza srednice wewnetrzna, wtedy ta tulejka i tak sie docisnie bo zebatka z zabezpieczeniem ja docisnie i elegancko trzymalo :)

HONDA MTX 125--->KTM EXC 300--->KTM EXC 520--->KTM SX 450--->KTM SX 250--->KTM LC4 640 SM 06' Prestige

8

Odp: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Spróbuję podstawić jutro coś pod niego, żeby stał pionowo, bo tak jak mówisz, stawiam go na stopce.

Kawasaki KX250F

9

Odp: Uszczelniacz pod zębatką - exc 125

Jak bedzie Ci jeszcze ciekło to mozesz w nowym uszczelniaczu przyciąć delikatnie sprężynę będzie się mocniej wałka trzymała. Moim zdaniem stawianie na centralce nie jest wyjsciem z sytuacji;)