16

Odp: KTM LC4 640 PROBLEM Z ZAWIESZENIEM PRZÓD... mała historia

Faktycznie, zwracam szacunek.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17

Odp: KTM LC4 640 PROBLEM Z ZAWIESZENIEM PRZÓD... mała historia

toivias napisał/a:

A sam montaż przeprowadzasz prawidłowo? Nie chodzi mi o wbijanie ośki.
Nie wiem jak to wygląda u Ciebie w motocyklu.
W husabergu najpierw wbijasz oś, dokręcasz śruby w prawej ladze (siedząc na moto), dokręcasz nakrętkę osiodpowiednim momentem, luzujesz śrubki trzymające oś w prawej ladze, naciskasz przedni hamulec i wciskasz amortyzator parę razy żeby się koło ułożyło i dopiero na końcu dokręcasz śruby w lagach odpowiednim momentem.

Ostatnim, który to robił był mechanik i dalej koło wygląda tak samo.. pokazał mi jedynie, że jeśli zostawi 0.5cm ośki więcej na zewnątrz przy prawej ladze to odległość koła między lagami będzie taka sama, ale ośka wtedy nie jest do końca w prawej ladze... Tak więc tak nie może być..

marek72 napisał/a:

Kolego a zastanawiałeś sie na tym ze podczas wypadku skręciłeś polki lub masz skrzywiony-e gable . Ze by sprawdzić dokładnie gable trzeba je rozebrać na czynniki pierwsze  i sprawdzić same rury chromowe i oddzielnie aluminiowe , wazne jest aby sprawdzic polki gabli
http://www.franzracing.de/images/details/23.jpg
http://www.franzracing.de/images/details/22.jpg

Czy uważasz, że mechanik, któremu oddałem kata spojrzał na zawieszenie stojąc przed motocyklem i powiedział wszystko jest okej.. ?
Rozebrał mi zawieszenie, sprawdził półki wymienił łożysko główki ramy i sprawdził osobno lagi - nie wiem jak nie dociekałem, ale jakby było coś z tym zestawem nie tak to myślę, że by mi od razu powiedział z racji tego, że jest znajomym ekipy z którą latam.. no i w końcu jest mechanikiem i płacę mu za to jakby nie patrzeć..

DT125R ->  KTM LC4 640

18

Odp: KTM LC4 640 PROBLEM Z ZAWIESZENIEM PRZÓD... mała historia

I jak tam - wyjaśniło się co było nie tak?

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->YZ 450F '04 -> SMC 660 '04 -> Hypermotard 1100 '08

19

Odp: KTM LC4 640 PROBLEM Z ZAWIESZENIEM PRZÓD... mała historia

Z tego co mi wiadomo to kolega bedzie wymieniał zawias na wp48... i dobrze robi:)
POzdrawiam