1

Temat: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

Witam,
Mam problem z remontowanym motocyklem.
Aprilia RS 125, przebieg 5k, 2001r., długo stała... Śrubki nie odkręcane od nowości :(
Większość śrub po prostu nie idzie odkręcić.
A największy problem mam z przednim błotnikiem, z 1 z 4 imbusów zrobiło mi się kółko..
Reszta nawet nie drgnie a klucz już się wygina.
Psikanie WD-40 nic nie daje.
Wokół mam wszędzie plastiki więc też dostępu szlifierki nie mam.
Macie jakieś pomysły ?
Wbicie większego torxa może ?
Pozdrawiam :)

Yamaha YZ 250F

2

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

jeśli faktycznie już wyrobiłeś łby to moto na podnośnik i dospawanie kolejnej śruby.

3

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

tak sie konczy zbyt plytkie wsadzienie imbusa w śrube.
wbij torxa albo złap szczypcami morsea albo heftnij nakrętke albo wierc, masz duzo opcji.
a do odkrecenia pozostalych zmien imbus z rowerowego na jakiś lepszy, ktory nie wygnie sie ani nie peknie.

4

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

Wojtek22 napisał/a:

Wbicie większego torxa może ?

Pewnie podziała, ale nie pisze nawet, że masz ochotę tak robić, przez niektórych na forum uznawane jest to za profanację i szczyt kowalstwa. ;P

Pierwsze co to dobry bit, stuknij kilka razy żeby wszedł do końca. Grzechotka i musi pójść - jak się nie wykręci to się urwie.
Ewentualnie wierć łeb.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

5

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

No niestety straszna lipa, kupiłem i drugi zestaw kluczy i nic.
Po prostu te główki są tak ch****o spasowane i płytkie że nawet jak wbiję do końca to nadal klucz chodzi luźno jak by był za mały..

Yamaha YZ 250F

6

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

Kowale !

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

7

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

Miałem kiedyś podobną sytuację, tzn nie mogłem odkręcić śruby, a gniazdo było już rozwalone, to nałożyłem na tą śrubę nakrętkę w środku położyłem spaw i odkręciłem normalnym płaskim kluczem.

Triumph Daytona 675

8

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

Spawanie nie spali mi błotnika ?

Yamaha YZ 250F

9

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

to obłóż cały błotnik morką szmatą, jak będziesz spawał to nie daj materiałowi nagrzać sie za mocno, chewtniesz spawa odczekaj chwile, polej wodą , chewtnij jeszcze raz , jednym słowem nie rozgrzewaj go na tyle mocno by roztopic plastik, jak to sie mówi "Masz łeb i ..uj to kombinuj" to tylko mała srubka

10

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

No właśnie już miałem spawarę wyciągnięta i tak się chwilę zastanowiłem...
Czy jeśli dam tą mokrą szmatę i jakaś kropla mi pójdzie na to, to czy jeśli mnie ten prąd nie p**** to czy ja to przeżyje ? :D

Yamaha YZ 250F

11

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

szmata ma być wilgotna a nie z niej kapać ;p ze spawarki cię nie kopnie ;d

12

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

jak masz możliwość nabij większego torxa tylko nasadke nie giety klucz bo z tym to będzie bardzo ciężko i wymień śrubę na nową. ja to nic nie da wtedy smarkaj spawarka delikatnie

13

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

Ja bym rozwiercił główki śrub takim wiertłem żeby je ściąć, a resztę wykręcił jakimiś szczypcami.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->YZ 450F '04 -> SMC 660 '04 -> Hypermotard 1100 '08

14

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

jak imbusem nie poszło to tym bardziej szczypce nie pomogą. zostanie tylko czop który może.. będzie dało się spawac.

15

Odp: Ze śruby imbusowej zrobiło się kółko - Nie ma dobrego dojścia

Jak pozbawisz śrubę główki to spokojnie resztę wykręcisz.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->YZ 450F '04 -> SMC 660 '04 -> Hypermotard 1100 '08