1

Temat: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

Siema, daje w ogólnym garażu, bo może się to dziać w różnych moto.

Problem polega na tym, że gdy motocykl stoi i kranik jest odkręcony, to cieknie paliwo dolną rurką.
Śrubka przy niej dokręcona na max, kranik jak zakręce to nie ciśnie paliwa.
Nie dam rady odpalić z kopa, chyba że odpale go pierw na pych i dodam od razu gazu, zgasze i wtedy da rady, ale jak go zdławie, czy coś, to nie ma opcji;/

Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły, bo ciągle leje...
podejżewam bolec który jest dociskany przez pływak, ale rozkręcając działał wg. mnie poprawnie.

Proszę o jakieś pomocne info!
Dzięki i pozdrawiam

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

2

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

podobny problem  miał forumowy kolega RR. Twoje podejrzenia są słuszne bolec ten może sie po prostu zacinać. RR po prostu wymienił cały ten element i problem przestał istnieć
ps. poziom paliwa mam nadzieję ze dobrze jest ustawiony

3

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

sprawdż okolice pływaka,za dużo paliwa się dostaje i przelewa. najlepiej rozbierz całość i wyczyść wszystko

Sherco st300  Cabestany Replica

4

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

caly dół gaźnika przedmuchałem podejżewam, że ten bolec może nie zatykać szczelnie tej "srubki" z siteczkiem

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

5

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

Może się już wyrobił ten zawór pływaka.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

6

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

rbsn99 napisał/a:

Może się już wyrobił ten zawór pływaka.

No możliwe, ale ta iglica ma końcówkę gumową, więc średnio...
Jutro rozkręce, podegnę blaszkę lub przerzuce zaworek z innego gaźnika i zobaczymy

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

7

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

U mnie nie ma gumki i tym się sugerowałem, ale sprawdzić warto.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

8

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

Najpierw wymien oring gniazda zaworka pływaka (takie mosiezne cos wcisniete w korpus gaznika to wlasnie gniazdo) . Jak to nic nie da to zaworek i byc moze gniazdo do wymiany.


pzdr

9

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

u mnie wymienilem oring i ustawiłem pływak.
[url]http://forum.supermoto.pl/topic19721-drz-400-sm-przelewa-paliwo-p2.html[/url]

----    Kupię     ----
Motorynkę ROMET.
  Z dokumentami.

10

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

SFMario napisał/a:

Najpierw wymien oring gniazda zaworka pływaka (takie mosiezne cos wcisniete w korpus gaznika to wlasnie gniazdo) . Jak to nic nie da to zaworek i byc moze gniazdo do wymiany.


pzdr

No i o to chodziło, nareszcie mam jakiś punkt zaczepienia, jak wyciągałem gniazdo, oring nie wyglądał za dobrze..
Dzięki Panowie

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

11

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

Tak jak kolega napisał, miałem to samo. Najpierw wymieniłem oring gniazda - wyglądał na wyrobiony, reszta wyglądała bardzo ok. Sama iglica zamykająca zaworek wyglądała na nówkę, ale później okazało się, że odbojnik na niej (ten wciskany przez pływaki) czasem się przywieszał i wymiana na nowy rozwiązała problem.

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

12

Odp: Gażnik przelewa keihin fcr 40 mx

Problem rozwiązany, porównując tę igilce z gumową końcówką z innego gaźnika, była lekko wygnieciona od domykania + zaworek wchodził luźno w gniazdo.
Po wymianie zaworka z nowszą uszczelką i tego bolca z gumową końcówką wszystko się uspokoiło.

Dzięki Panowie jeszcze raz!

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690