1

Temat: szprychy

witam wszystkich:)

mam pytanie i zarazem prosbe. ujezdzam yamahe xt660x. kilka dni temu zlokalizowalem w tylnym kole brak jednej szprychy. i tu pojawia sie problem, poniewaz panowie z yamahy oznajmili mi ze musze kupic caly komplet szprych mimo, ze potrzebuje tylko jedna sztuke. jestem z Warszawy, przeczytalem juz caly internet i nie znalazlem ani jednej firmy, serwisu, czy sklepu gdzie moglbym taka szpryche dokupic. tylna felga to excel 17x4,25. nie mam pojecia co zrobic z tym fantem, a jezdzic tak to nie bardzo bo jak poszla jedna, to za nia posypia sie kolejne, obrecz sie pokrzywi i bedzie ponad 2 tys. zl w plecy. czy ma ktos jakies namiary na miejsce gdzie zadzwonie i dostane taka szpryche od reki? potrzeba latania rosnie, a szanse z dnia na dzien maleja:( POMOCY!

2

Odp: szprychy

masz priva

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: szprychy

Jeżeli mogę podepnę się pod temat  .
Wiec tak zauważyłem ze w mojej DRZ ma ze dwie luźniejsze szprychy . Czy jest jakaś z tym większa filozofia czy trzeba mieć jakieś specjalne umiejętności (oprócz klucza) zeby ze dokrecic .
Proszę o wskazówki .

Jestem kowalem własnego lotu !
SUZUKI DRZ 400 SM KOZA
####MATEUSZ ŻORY####
http://www.bikepics.com/members/malyzory

4

Odp: szprychy

Witam mi w mojej Suce zaczeło się dziać powoli to samo wybiło mi tak szprychy ze tył zaczoł mi pływać znalazłem kolesia z Bielska-Białej za 230 zł wymienił wszystkie szprychy wraz z centrowaniem może komuś przyda sie ta informacja oto nr tel. 602 833 570

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

5

Odp: szprychy

w motox maja dużo szprych może coś dopasujesz. do drz niestety nie mieli :( a gość na którego SmX podał namiar chyba dorabia szprychy. Wysyłasz mu oryginał na wzór i on dorabia.

www.propitbike.pl

6

Odp: szprychy

w Lublinie jest pomocny dealer Yamahy i KTM co ma szprychy na sztuki, np.do 17"exceli kupowałem jedną za 14zł, dobrali chyba z KTMa rozmiarem identyczne, warto zadzwonić zapytać, link: www.nmr.pl, myślę że w stolicy też byś znalazł, olek motocykle może, szanujący się serwis crossowy powinien mieć szprychy na sztuki bo się rwą pojedynczo a nie wszystkie na raz przecież

7

Odp: szprychy

Odgrzewam stary temat ale z innym problemem. W tytule chodzi o to samo. Czy do kół 17" szprychy są uniwersalne czy do danego modelu są inne (długość, grubość)? Będę zmieniał piasty i pytam by wiedzieć na przyszłość, może ktoś to przerabiał. Oczywiście ilość jest taka sama - 36 i 36.

8

Odp: szprychy

szprychy sa różne , zależnie od średnicy piasty, jeśli jest identyczna średnica jak w tej co masz teraz to będzie ok , jeśli jest np mniejsza , to szprychy beda potrzebne dluzsze a jak wieksza srednica piasty to szprychy krotsze

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

9

Odp: szprychy

Ok dzięki wielkie za info!

Czy ktoś mógłby pomierzyć długość szprych w swojej YZ bądź WR, najlepiej na fabrycznych piastach. Nie mam zdjętych szprych także pokombinujemy na założonych kołach. Pomiar od miejsca łączenia z piastą do styku z nyplem (nypla nie liczyłem). Wiem, że takie sprawdzanie jest średnio profesjonalne ale przynajmniej da mi jakiś tam pomiar. Z przodu mam 17 x 3,5 z tyłu 17 x 4,25 i wychodzi po ok. 15 cm.