16

Odp: gaźnik zamula

Myślę, że przez forum ciężko będzie jednoznacznie ustalić bo takie zjawisko może mieć różne "nasilenie". Kumpla xr600r ma podobnie lecz jest to na tyle delikatne, że śmiało mogę obwiniać konstrukcję gaźnika bez pompki.
Z drugiej jednak strony moja xr650r ma również prosty gaźnik bez pompki a w ogóle takiego zachowania nie odnotowałem.

17

Odp: gaźnik zamula

to w takim razie jaki gaźnik polecacie keihin fcr(jaki rozmiar) czy może mikuni tm40 ? co będzie łatwiejsze w strojeniu/ montażu. pozdro

18

Odp: gaźnik zamula

FCR przez lepszą dostępność części.

Montaż i regulacja - koszmar. Koniecznie szukaj takiego z odkręcanym mocowaniem linek!!! I tylko 41mm.

19

Odp: gaźnik zamula

a powiedz mi czy przeróbka krućca jest konieczna? bo fcr chyba jest krótszy?

20

Odp: gaźnik zamula

Ehh.
Żeby zamontować FCRa po "Bożemu" uciąłem króciec od strony głowicy o 4mm bo między wewnętrzną krawędzią gaźnika a króćca była taka właśnie szpara. Do tego dremelem trzeba było powiększyć rowek na gaźnik.
Przy takim rozwiązaniu gaźnik jest idealnie w płaszczyźnie a nie przekrzywiony żeby minąć się ramą. Tak samo musiałem dorobić inne mocowanie linki bo to ori koliduje z bakiem. Ale tu jak i w pierwszym przypadku ustawienie gaźnika nie w płaszczyźnie z motocyklem załatwia sprawę. Kwestia dokładność-ja bym nie spał po nocach jak bym tego  nie zrobił jak trzeba.
Pozostaje dorobienie dolotu pomiędzy airboxem a gaźnikiem-tutaj pełna dowolność w zależności od posiadanego intake bella.



joł

21

Odp: gaźnik zamula

tak też myślałem na dodatek znalazłem poradnik:   [url]http://www.thumpertalk.com/topic/1009853-complete-guide-to-installing-fcr-mx-on-a-xr600/[/url]    i widze dużo zabawy, a gdzieś czytałem cze mikuni tm40 wchodzi bez problemu bez takich kombinacji jak w fcr.