1

Temat: gaźnik zamula

witam, gaźnik mechaniczny keihin bez pompki, ale mniejsza z tym, czym może być spowodowane, że podczas gwałtownego odkręcenia manety zamula a potem wkręca się dalej. Dodam, że moto pali na strzał jeździ normalnie zjawisko występuje tylko przy raptownym dodaniu gazu z niskich obrotów. pozdro Jeśli komuś to pomoże motor : honda xr 600r

2

Odp: gaźnik zamula

_Radzio_ napisał/a:

bez pompki

O wlansie TO, ale zalezy w jakim stopniu to zamulanie.

WR 450 F
GSXR 1100

3

Odp: gaźnik zamula

tzn sytuacja wygląda tak: wolne obroty, odkręcam gwałtownie i charakterystyczne buuu i zaraz jedzie dalej.

4

Odp: gaźnik zamula

regulacja

Sherco st300  Cabestany Replica

5

Odp: gaźnik zamula

no tyle to wiem, tylko pytanie czy powietrze czy paliwo, bawiłem się dyszami, odziwo świeca ok.

6

Odp: gaźnik zamula

A co to jest za gaźnik?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: gaźnik zamula

keihin pd, gardziel 39mm stara konstrukcja można powiedzieć pradziadek fcr'a :F, ma przepustnice tłokową, 2 dysze(głowna, wolnych obr.)

8 Ostatnio edytowany przez G3d (2013-06-26 13:57:04)

Odp: gaźnik zamula

[blad forum]

WR 450 F
GSXR 1100

9

Odp: gaźnik zamula

Siema.
Nic z tym nie zrobisz bez wymiany gaźnika na taki z pompką przyspieszającą.

Po prostu tak jest że jak odkręcisz manetę z wolnych to silnik nie jest w stanie zaciągnąć odpowiedniej ilości paliwa poprzez dysze i się dławi.
Ja u siebie zmieniłem i ten problem mnie nie dotyczy ale jest inny-ustaw ten gaźnik...

10

Odp: gaźnik zamula

Ma też iglicę.

A weź odpal dzidę, rozgrzej jak trzeba daj na luz i... w miarę powoli odkręcaj manetkę gazu. Wsłuchaj się jak podczas dodawania gazu jak rosną obroty/ zachowuje się silnik. Czy przy jakimś konkretnym położeniu przepustnicy słychać jakąś dziwną reakcję na gaz?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: gaźnik zamula

ma iglicę jest ustawiona na środku, nie wiem czy ma to znaczenie ale jest taki gwałtowny przeskok lekko odkrecony gaz nic a zaraz jebnięcie kawałek dalej. Narazie muszę się z tym gaźnikiem pomęczyć, więc jakieś sugestie?

12

Odp: gaźnik zamula

Gwałtowne wkręcenie się na obroty bez dalszego otwierania przepustnicy oznacza że w tym miejscu jest za ubogo.

Pobaw się tą iglicą.
Daj ząbek wyżej przejedź się i zobacz czy lepiej czy gorzej. Jak gorzej to daj jednak ząbek niżej. Jak lepiej to super.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: gaźnik zamula

tzn o rowek niżej żeby podnieść iglice i wsbogacić mieszanke? bo rowek niżej to iglica niżej i uboższa mieszanka. ??

14

Odp: gaźnik zamula

Tak.
Iglica wyżej - to bogatsza mieszanka
Iglica niżej - to uboższa mieszanka

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15

Odp: gaźnik zamula

dałem iglice wyżej o 1stopień i teraz jest jakby bez raptownego jebnięcia tylko płynniej przechodzi na obroty ale przy raptownym dodaniu gazu dalej zamuła. Już brak mi pomysłów może ten typ tak ma?