1

Temat: pompa sprzęgła Berg 501 POMOCY

Witam
ponieważ po ostatnim lataniu w zeszłym sezony spostrzegłem że pod pompą i klamkę sprzęgła (Magura 9,5) widoczny jest wyciek płynu. Przed sezonem wymieniłem tłoczek i myślałem że będzie ok. Po dzisiejszym lataniu zacząłem oglądać pompę i ku mojemu zdziwieniu okazało się że na śrubie mocującej klamkę do pompy znów zbierają się kropelki płynu, a po odkręceniu pompy i wciśnięciu klamki widać było mikroskopijne ledwo zauważalne pęcherzyki powietrza.

Dodam że tłoczek został kupiony właściwy 9,5 zgodnie z tym co było napisane na klamce, z montażem to chyba nawet idiota by sobie poradził (a może i nie ?? ;-)), przewód został dość mocno dokręcony do pompy ale nie tak żeby zerwać aluminiowy gwint a układ został prawidłowo odpowietrzony. Nie wyjmowałem ponownie tłoczka bo nie chciałbym go uszkodzić zakładając że prawidłowo się ułożył.
Co może być nie tak bo skończyły mi się pomysły a do tego zaczyna mnie to wku...... że muszę cały czas pilnować poziomu płynu.

DR 350 (93r) / Husaberg FE 501 2002 SM + Brudasek

2

Odp: pompa sprzęgła Berg 501 POMOCY

Mógł spocić się delikatnie zanim się uszczelnił jeśli to było pierwsze latanie po wymianie to bez paniki, po to przy składaniu każdej hydrauliki wszystkie oringi i gumowe uszczelniacze smaruje się w koło olejem z którym pracuje.

http://bikepics.com/members/koczis87/

3

Odp: pompa sprzęgła Berg 501 POMOCY

To chyba nie jest delikatne pocenie skoro kolega musi pilnowac poziomu oleju.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

4

Odp: pompa sprzęgła Berg 501 POMOCY

tłoczek porusza się w bloku pompy, sprawdź czy nie porysowany... i tak jak kolega wyżej pisze:
przy składaniu każdej hydrauliki wszystkie oringi i gumowe uszczelniacze smaruje się w koło olejem z którym pracuje.

5

Odp: pompa sprzęgła Berg 501 POMOCY

z tym pilnowaniem to trochę przesadziłem, a smarowanie też było. Po dzisiejszym lataniu jakby lepiej więc dam sobie jeszcze chwilę zanim zacznę rozkładać może tłoczek musiał się ułożyć/dopasować. Dzięki za podpowiedzi ;-)

DR 350 (93r) / Husaberg FE 501 2002 SM + Brudasek

6

Odp: pompa sprzęgła Berg 501 POMOCY

Kolego sprawdź czy pompa ci się nie wytarła i zamiast okrągłego otworu na tłoczek masz owal :( ja u siebie mam już drugą pompę. Niestety magura jakościowo najlepsza nie jest wysprzęglik rozszczelnia się średnio co rok a co dwa idzie nowy tłoczek do pompy.