1

Temat: MZ SM 125 - Brak mocy

Witajcie!

Niedal jak pare dni temu kupiłem MZ SM, wszystko było ok tylko gaźnik do wyczyszczenia i zawory do wyregulowania, dzisiaj przestał wskakiwać luz na postoju, podczas jazdy wskakuje, ale to norma. Dziś też wyjeżdżając na 1 miała tyle mocy co bym ruszał z 3, wrzucam 2 zaczęła się dławić i zwalniać, redukcja i to samo. Zatrzymałem sie i zgasła, problem z odpaleniem, zaczęły jeszcze bardziej stukać zawory (chyba zawory). Podczas powrotu do domu zaczął mi się gotować olej. Co może być problemem? Mam takie nerwy, jest to mój świeży zakup i już coś się dzieje...

Rocznik 2003, licznik nie działa, więc przebiegu raczej nie znam.

2

Odp: MZ SM 125 - Brak mocy

Może zrobiłeś za ubogą mieszankę i się co nieco powypalało w silniku.
Zdejmij głowicę i sprawdź co w środku.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: MZ SM 125 - Brak mocy

No nie wiem czy to wina mieszanki, w ten sam dzień nic nie grzebałem przy silniku, poprostu wsiadłem i pojechałem z kumplami do lasu, a cała sytuacja się zaczęła po wyjechaniu z lasu, lecz już w lesie czułem że mi słabnie. ;d

4

Odp: MZ SM 125 - Brak mocy

Zdjąłem głowice, wszystko jest okej, łańcuch rozrządu nowy, nic nie wygląda na zużyte, nic z głowicą...

5

Odp: MZ SM 125 - Brak mocy

No to możesz wyczyścić gaźnik
Masz blokadę na 80km/h? Jak tak to zobacz czy jest ten czujnik do modułu podłączony.

Olej Ci się zagotował? Jest tam gdzieś od tego kontrolka? Bo mi przez rok czasu, czegoś takiego nie udało się znaleźć ;]

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

6

Odp: MZ SM 125 - Brak mocy

Nie, mam odblokowaną wersję, a od oleju aż dym szedł więc chyba na to wskazuje. ;)

7

Odp: MZ SM 125 - Brak mocy

A z chłodzeniem wszystko ok? U mnie po kilku dniach od zakupu termostat się zj*bał.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

8

Odp: MZ SM 125 - Brak mocy

Nom chłodnica pracuje, zalana pod korek. ;)

9 Ostatnio edytowany przez dembol754 (2013-04-27 22:01:28)

Odp: MZ SM 125 - Brak mocy

Heh, zalałem motulem, przeczyściłem doszczętnie gaźnik, nasmarowałem zawory. I? I dupa nadal dzwonienie zawrów. Mało jeszcze wszystkiego to mi rozrusznik pieprznął...

Edit:

Mam rozwiązanie!

Stukot to wcale nie zawory, tylko pier* mi korbowód ( ;( ). A winą kopcenia, i zagotowania oleju, było to że to był 15 w 40 a zalecany to 10 w 40 i 15 w 50. NIE LEJCIE MINERALNYCH!