1

Temat: yz 250 przeróka na sm

witam. zamierzam przerobić yz 250 z 2004na supermoto, najtańszym rozwiązaniem jakie dotychczas znalazłem są koła od cbr f2.
czy ciężko to będzie to przerobić? na pewno wiem, że trzeba wyfrezować przednią felgę, żeby osadzić tarczę hamulcowa bliżej środka koła. na pewno też trzeba zrobić nowe ośki i tuleje, lub dać inne łożyska i tuleje dorobić tylko tuleje. czy ktoś przerabiał już w taki sposób swoje moto?

yz 250 sm stunt bitch

2

Odp: yz 250 przeróka na sm

Heh tak sie skalda ze do swojej XRy szczepiłem pzredni zawiaz z YZ250.
Jest tam dosc ciasno i mozesz miec problem z pzrednim kolem od sciga.
Z tylnym tak samo.

Jakaś tam opcją jest kupno kół od Hondy FMX650.
Ja tak zrobiłem i musiałem przeszprychowac tylko tylne kolo na oryginalnej piascie z XR-było to tansze niz podtaczanie i cudowanie z piasta od FMXa.
Fmx ma obrecze DIDa 3,5" i 4" co jest w sam raz-guma 150 na tył.

Co jeszcze-prolem moze byc jesli bedziesz tak jak ja chcial azmontowac zacis 4 tłoczkowy w mijsce marnego 2 tłoczkowego pływajacego. Zacisk obciera o szprychy.
Jeszcze nie rozwiazalem tego problemu ale na pewno nie bd szlifował zacisku.
Sie cos wymysli.

yo

3

Odp: yz 250 przeróka na sm

właśnie przez wzgląd na zacisk chce felgi od f2, bo tam nie ma szprych, tylko 6 takich "batonów" i one są centralnie na srodku. widzialem cos kiedys w necie, że trzeba troche stoczyc mocowanie tarczy, zeby byla osadzona blizej srodka koła.

yz 250 sm stunt bitch

4

Odp: yz 250 przeróka na sm

To się tak tylko wydaje-stoczyć i już.
Njpierw trzeba znaleźć tokarza z łożem co pomieści obrecz 17".
No i pytanie czy jest tam na tyle "mięsa" żeby staczać.

yo

5

Odp: yz 250 przeróka na sm

wyglada na to, że jest mięsa:
[url]http://www.supermotojunkie.com/showthread.php?t=70549[/url]
tylko z tym tokatrzem może być mały problem. ogólnie myślę, że w jakimś zakładzie coś się znajdzie. najprościej było by to zebrać frezarką tak jak widać na zdjęciu. słabo mam opanowany angielski i mało z tego rozumiem, gdyby ktoś był tak miły i przetłumaczył mi co ważniejsze fragmenty był bym wdzięczny. pozdro

yz 250 sm stunt bitch

6

Odp: yz 250 przeróka na sm

potrzebujesz wiertarki pionowej, zakladasz do tego frez i da sie zrobic

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537