1

Temat: Problem z światłem stop.

Siema, mam problem z światłem stop. Po odłączeniu wszystkich czujników dalej się świeci. I mam takie pytanie ,czy mógł bym normalnie podpiac światła dzienne do lampy a stop zrobić tak ,żeby się wpiac w czujnik stopu.Pociągnął bym kabel od czujnika do lampy tylnej. Jest wogl taka możliwość ? i do czego trzeba by było to podłączyć ?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2

Odp: Problem z światłem stop.

Nie czaję tego co napisałeś.
Napisz jeszcze raz tylko wolniej.
Fajnie kakbyś napisał też jaki masz motocykl.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3 Ostatnio edytowany przez juraas (2013-03-22 13:33:14)

Odp: Problem z światłem stop.

Mam gilere smt. Robię elektryke, jednak po podłączeniu lampy świeci się cały czas stop. Odlaczylem wszystkie czujniki stopu jednak dalej się świeci . Chce zwykle światła podlaczyc normalnie do lampy a trzeci kabel od stopu zaizolowac i zostawic. I teraz moje pytanie , czy idzie zrobić ten stop inaczej. Nie wiem np kupić 2 m przewodu i jeden koniec podpiac do lampy a drugi do czujnika ? Lepiej ?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

4

Odp: Problem z światłem stop.

a może podłączasz stop do pozycji i dlatego ci świeci stop?

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

5 Ostatnio edytowany przez trawer (2013-03-22 15:27:37)

Odp: Problem z światłem stop.

są dwie opcje
1. zasilanie idzie przez czujnik stopu do żarówki w tylniej lampie, żarówka z drugiej strony jest "zmasowana", i jak świeci cały czas to czujnik "zawiesił się"
2. Zasilanie idzie prosto do żarówki w lampie a żarówka z drugiej strony jest poprzez czujnik stopu "zmasowana"
tak po "chłopsku" to napisałem , wiec sprawdź obwód stopu, najszybciej czujnik stopu ma zawieche :)

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

6 Ostatnio edytowany przez rbsn99 (2013-03-22 16:07:15)

Odp: Problem z światłem stop.

trawer napisał/a:

najszybciej czujnik stopu ma zawieche :)

Pisze chłop, że odłączył czujniki. Posprawdzaj obwód, gdzieś tam masz zwarcie.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

7

Odp: Problem z światłem stop.

Daj zarobić elektrykowi, bo jak spalisz moduł to będziesz miał większy wydatek niż parę zł dla elektryka...
Jak można się za coś zabierać nie mając o tym pojęcia ??

8

Odp: Problem z światłem stop.

Napisz ile kabli dochodzi Tobie do lampy tylnej?
Na mój gust to tak jak napisał 77kanzas podłączyłeś przewód nie pod postojową żarówkę tylko pod stop.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9 Ostatnio edytowany przez juraas (2013-03-22 19:06:03)

Odp: Problem z światłem stop.

tabul napisał/a:

Daj zarobić elektrykowi, bo jak spalisz moduł to będziesz miał większy wydatek niż parę zł dla elektryka...
Jak można się za coś zabierać nie mając o tym pojęcia ??

Ty nie rób z siebie jakiegoś wielkiego fachowcy , forum nie jest po to ,żeby kogoś wyśmiewać, zadawać bezsensowne pytania  i nabijać posty tak jak to robią niektórzy , tylko po to ,żeby pomagać, Nie każdy musi być chyba elektrykiem ,żeby móc trochę pogrzebać i się sprawdzić czy coś z tego wyjdzie... A tak poza tym to akurat już to ogarnąłem , czujnik z przodu był już do wyrzucenia (strasznie zaśniedziało wszystko) , Wymieniłem, odpiąłem tylny czujnik ,i stop jest :D . Poza tym było także zwarcie ,które zlokalizowałem moim wskaźnikiem domowej roboty i usunąłem. Więc chyba ,aż tak ze mną źle nie jest :)
Teraz za to mam chyba poważniejszy problem :/ . Po podłączeniu kierunków , nawet się nie świecą. Wogule nie reagują , nie wiem czy to może być wina przerywacza czy czegoś innego...

Edit: dodatkowo mam taką niepodpiętą kostkę, kolory  przewodów : siwy ,biało-zielony, zolto-zielony i zolty .

[url]http://imageshack.us/photo/my-images/22/1363886646181.jpg/[/url]
[url]http://imageshack.us/photo/my-images/856/1363886662634.jpg/[/url]

Zdjęcia nie są najlepsze - to tylko se x8 :D

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

10

Odp: Problem z światłem stop.

sram na posty, bo niby po co mi one ?? rachunki płacą ?? jak tak to zacznę nabijać... a tak apropos nabijając posty robimy dobrze właścicielowi domeny a nie sobie jeśli już !! po drugie multimetr służy jako przyrząd pomiarowy w elektryce i nie tylko, więc pochwal się  co tam masz za wskaźnik ?? a na farta że się uda to wszyscy liczą, a potem płacą podwójnie !! mentalność w naszym kraju jest na poziomie żenującym !!!!

sedno: przez ten czas co dłubiesz i nic nie kumasz, zarobił byś na fachowca !!!!! no chyba że masz 15 lat to dobranoc...