1

Temat: zawias do xt 600 98r

Witam mam pytanie jestem właśnie na etapie przerabiania mojego XT 600 na Sm wiem, że nie zrobię z tego super sprzętu, ale coś trzeba robić:] żeby się nie nudziło. WIĘC, z czego wpakować całe przednie zawieszenie uSD z pułkami, bo chyba nie ma sensu przerabiać oryginalnego.
I jeszcze proszę o doradzenie, jakie przełożenie zapodać obecnie mam seraje ma służyć do śmigania na torze dzięki z góry!!!!

2

Odp: zawias do xt 600 98r

Z zawieszeniem dobry pomysł :) Może od jakieś WR albo TT będzie pasować
Przełożenie ustaw takie żeby max prędkość była 120-140km/h ale też żeby biegi nie były zbyt krótkie

3

Odp: zawias do xt 600 98r

Materka napisał/a:

Z zawieszeniem dobry pomysł :) Może od jakieś WR albo TT będzie pasować
Przełożenie ustaw takie żeby max prędkość była 120-140km/h ale też żeby biegi nie były zbyt krótkie


no ciekawe zobaczymy znalazłem cos takiego
[url]http://www.allegro.pl/item794312424_czesci_yamaha_yz_wr_450_yzf_03r_426_400_250.html[/url]

bo tt nie ma usd z tego co pamiętam ???

4

Odp: zawias do xt 600 98r

całe zawieszenie do wr 400 znalazłem za 400 zł z półkami ;]

5

Odp: zawias do xt 600 98r

XT600 napisał/a:

całe zawieszenie do wr 400 znalazłem za 400 zł z półkami ;]

musisz tylko pomierzyć i do dzieła
była TT z usd na 100%, wiem bo taką miałem :)

6

Odp: zawias do xt 600 98r

Materka napisał/a:
XT600 napisał/a:

całe zawieszenie do wr 400 znalazłem za 400 zł z półkami ;]

musisz tylko pomierzyć i do dzieła
była TT z usd na 100%, wiem bo taką miałem :)

a masz morze  rysunek co pomi9erzyc itp ;]

7

Odp: zawias do xt 600 98r

XT600 napisał/a:
Materka napisał/a:
XT600 napisał/a:

całe zawieszenie do wr 400 znalazłem za 400 zł z półkami ;]

musisz tylko pomierzyć i do dzieła
była TT z usd na 100%, wiem bo taką miałem :)

a masz morze  rysunek co pomi9erzyc itp ;]


nie mam, ale na pewno główkę ramy musisz pomierzyć albo porównać łożyska i ośkę

8

Odp: zawias do xt 600 98r

Nie wiem czy masz opcję na dobre lecz klasyczne amory nie UpSiDown, są w dobrym pieniądzu na przykład fajne używane Marzocchi Magnum`y, były montowane jakis czas w KTM i Husqvarnach w końcówce lat 90. XR 650R tez miała klasyczne Kayaby, z pełną regulacją.

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`

9

Odp: zawias do xt 600 98r

jareks napisał/a:

Nie wiem czy masz opcję na dobre lecz klasyczne amory nie UpSiDown, są w dobrym pieniądzu na przykład fajne używane Marzocchi Magnum`y, były montowane jakis czas w KTM i Husqvarnach w końcówce lat 90. XR 650R tez miała klasyczne Kayaby, z pełną regulacją.

to wtedy wkładam same amorki bez półek i gra?????

10

Odp: zawias do xt 600 98r

XT600 napisał/a:

to wtedy wkładam same amorki bez półek i gra?????

No nie takie "hop siup" jak by się zdawało.
To nie jest plug'n'play.

Jeśli średnica lag będzie identyczna to mozesz próbować. Dochodzi do tego długość lag, która, jeśli będzie inna,  to zmieni kąt pochylenia głowki ramy .
No i jeszcze ośka pzredniego zawieszenia moze być za długa lub moze wymagać pzretoczenia.

Przy zakladaniu zawiasu od YZF250 do swojej XR600R natrafiłem tylko na dwa problemy-toczenie nowej ośki o mniejszej średnicy i przetoczenie sztycy na mniejszą średnicę bo łożyska z XRki nie pasowały a nie dało się dobrać łożysk kompatybilnych ze starą średnicą sztycy i średnicą montazową w główce ramy.


To tak gwoli informacji.


ya man