1

Temat: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

jestem przed zakupem łańcucha i teraz pytanie jaki wybrać?
chciałem początkowo na zapinkę, ale poczytałem trochę i sie zastanawiam czy nie wybrać do zakucia.
jakich łańcuchów używacie? jakie polecacie?
łańcuch ma być do LC4 625

KTM 625 SMC

2

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

DID zaleca zakowki dla najmocniejszych motocykli (chyba powyzej 900 ccm)
do lc4 wystarczy spinka

ja mam 2 napedy (do SM i ENDURO) i zmieniam kilka razy na sezon - nic sie nie dzieje

3

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

Radziu na zapinke. Latwiej zdjac i wyczyscic.
Ja uzywam DIDa zlotego bez oringowego. Ale to na dlugo nie starcza i trzeba ciagle czyscic.
CZ robi tez dobre lancuchy.Uzywalem w DR350 oringowego i w gnoju wytrzymal  3 sezony.

4 Ostatnio edytowany przez RADIZZLE (2013-03-03 15:03:49)

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

łańcuch już mam na oku wezmę chyba DID'a VX2 x-ringowy , no wiem Mario mówiłeś mi o zapince już tylko tak czytam i zacząłem sie zastanawiać.
gdzieś tam wyczytałem jakąś mądrość , że zapinki są do pojemności max 500ccm.
I nic się Wam nigdy nie stało nie rozpieło ?
Mario PW

KTM 625 SMC

5 Ostatnio edytowany przez metys (2013-03-03 15:20:17)

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

bierz na zapinkę. Łatwiej zdjąć, skrócić i założyć. Zapinka kosztuje 20-25zł jak nie chcesz używać starej. Ja w tamtym sezonie z braku laku zakułem na starym sworzniu i stało się to co z czeskim łańcuchem, u czeskiego zawodnika (Karel Abraham).
1:30
[url]http://www.youtube.com/watch?v=y8eLtQdfVrY[/url]

edit: żeby nie było hejtowania:). Łańcuchy CZ są bardzo dobre i wytrzymałe:)

rmz 250
gas gas txt 250

6

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

gorzej właśnie jak coś takiego stanie sie w trakcie jazdy, to już tak cikawie nie będzie.
skupiam się głównie na DID albo RK, ale chyba bardziej DID.

KTM 625 SMC

7

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

u mnie stało się w czasie jazdy. Na tyle szczęśliwie, że wysprzęglika nie rozwaliło

rmz 250
gas gas txt 250

8

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

Ja tam mam na zapince, zrobiłem jakies 2tys km i jak narazie zero problemu. Łancuch REGINA

525 EXC

9

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

RADIZZLE napisał/a:

gorzej właśnie jak coś takiego stanie sie w trakcie jazdy, to już tak cikawie nie będzie.
skupiam się głównie na DID albo RK, ale chyba bardziej DID.

jak jest dobrze spięte to nic się nie rozepnie !

10 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2013-03-03 22:44:49)

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

Łańcuchy o, x ringowe wcale się tak łatwo nie rozpina. Czasem szybciej zdjąć wahacz niż rozpiąć łańcuch na spince.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

11

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

mi rozpiecie zajmuje 30 sec.... zapiecie juz troche dluzej ale to nie przez oringi tylko pasowanie spiniki (sa 2 rodzaje)

12

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

Będę zmieniał jutro napęd w suzuki drz sm teraz jest założony fabryczny od nowości, byłem zobaczyć w garażu czy jest zapinka ale nie ma czyli zakuty jak się do niego zabrać żeby go nie zniszczyć??

13

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

najlepiej to zakówarka/rozkówarka. a jeśli nie posiadasz to kontówka do reki i jazda delikatnie spiłować łebki i resztę wybić.   Ja w Y mam na spinke DID 520vx2

Sherco st300  Cabestany Replica

14

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

delikatni przetni go na pol ... i kup spinke ;)
rozetnij w tym mejscu gdzie przychodzi spnka (szersze ogniwko)

15

Odp: jaki łańcuch na spinke czy do zakucia?

Ok czyli procedura jak przy skracaniu przy użyciu gumówki, teraz nowy też zakładam na zapince DID VX2 a ten od nowości zrobił 8tys i jeszcze oryginalne zębatki ładne więc stary napęd wyczyszcze i schowam może się kiedyś przyda.

A idzie wybadać miejsce w którym był zakuwany fabrycznie?? czy zeszlifować w obojętne którym miejscu?