1

Temat: Rok produkcji silnika po nr silnika ?

Siemka,mam gilerke smt i mam ją bez papierów . Dzisiaj znalazłem ramę do niej z 2010 r i mam takie pytanko, idzie jakoś sprawdzic po numerze silnika ,albo jakoś inaczej z którego roku jest silnik? Wiem tylko ,że jest minimum z 2006 r bo mam już ten najnowszy silnik D50B0 . Prosze o odp koledzy ;D

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2

Odp: Rok produkcji silnika po nr silnika ?

Majac numer VIN mozna dojsc do tego jaki numer silnika posiadal pojazd, ale odwrotnie jest juz problem, bo nikt nie prowadzi ewidencji silnikow.

Kiedys tez szukalem rocznika silnika, ze wzgledu iz nie posiadalem ramy. Typowa sytuacja kupowania uzywanego silnika.

Moj sposob byl dosc prosty, aczkolwiek wymagal pomocy "zrzeszonych". Mianowicie jezeli silniki produkowane byly w jednym zakladzie, lub zakladach, gdzie numery zostaly nabijane wg kolejnosci sztuk w czasie, a nie partii z danej fabryki, mozna bylo ustalic orientacyjny okres produkcji na podstawie sprawdzania numerow w motocyklach o czystej historii. Czyli rekonesans na forach, aby osoby o zblizonym numerze silnika do Twojego, podawaly rok produkcji pojazdu.

Innym sposobem jest tez telefon/list do producenta, jest cien szansy, ze posiadaja jednak takie informacje. W e-mailach raczej nie udzielaja takich informacji, ale nic nie stracisz, jak sprobujesz.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]