1

Temat: wahacz lc4

takie pytanie, do lc4 (rama 97r) podejdzie bez problemu ten nowszy wahacz jak w 660?
na tym starym przy oponie 160 i feldze 5'' lancuch drze opone

2

Odp: wahacz lc4

Eeem  daj kolo do przecentrowania na prawa strone jak masz jeszcze miejsce miedzy opona a wahaczem. Poza tym opona oponie nie rowna i moze byc tak ze jak zmienisz gume na inna to problem zniknie.


jol

3

Odp: wahacz lc4

mam taki wahacz (ale jeszcze nie montowalem) - postaram sie go pomierzyc wieczorem

w wahaczu enduro nie tyle opona trze mi o wahacz co o lancuch (w zasadzie to juz przerobil ja na 150)
wiec niewiem czy sama wymiana wahacza to rozwiazuje bo lancuh i tak zostaje w tym samym miejscu.

4

Odp: wahacz lc4

widzialem ktos tu sprzedawal taki wahacz i pisal ze bez problemu wchodzi 160/5'' bez ocierania, ale chcialem sie upewnic czy nie bedzie za szeroki rozstaw mocowania do ramy 97r

5

Odp: wahacz lc4

szerokosc tulejek w lozyskach to 45,5mm
wewnatrz wachacza 117 - 119 (tulejki da sie przesowac na boki dlatego 2 wymiary)
zewnatrz 208,1 - 211
srednica osi wachacza 15
szerokosc na montaz kiwaczki 55

6 Ostatnio edytowany przez fxrider (2013-02-22 15:05:31)

Odp: wahacz lc4

W ramę wejdzie, bo punkty mocowań się nie zmieniały.
Jest jeszcze jedna kwestia związana z szerokimi kołami w LC4: w różnych modelach i rocznikach łańcuchy były różnie dystansowane.
W starszych (oprócz Duke'a) były węższe tulejki pod zębatką zdawczą i węższe/niższe zabieraki tylnej zębatki. Potem bodajże od HF było to zmienione i łańcuch był bardziej odsunięty od opony - można na tym jakieś 2-3 mm ugrać. Należy też pilnować, żeby mieć tulejkę i zabierak od kompletu, żeby łańcuch nie pracował przekoszony.

pzdr, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

7

Odp: wahacz lc4

zerknę jutro ja kto wygląda
mam  wahacz i koła od duke

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

8

Odp: wahacz lc4

dzieki za info