16

Odp: Jak to naprawde jest z tymi szerokosciami felg?

hacker33 napisał/a:

Ja jak jeździłem z 4,5" i 160 to też wydawało mi się ok.
Wszystko fajnie, nie miałem uślizgów i taki zestaw jak najbardziej polecałem.
Teraz jak mam 5" i 160 to stwierdzam, że jednak to jest to. Składanie się w zakręty jest dużo płynniejsze i czuć lepszą przyczepność w złożeniach (opona jakby większą powierzchnią dotyka podłoża).

Dlatego mówię, że trzeba się przejechać. Na pewno nieraz mieliście tak ze coś wydawało wam się super ale jak dostaliście coś lepszego to zdanie wam się zmieniło.

Dokladnie o to mi chodzilo

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

17

Odp: Jak to naprawde jest z tymi szerokosciami felg?

Mario, zupelnie szczerze. Moze czesto tak nie jezdzisz, ale ostatniego dnia po czeskiej stronie widzialem, ze zlozyc sie nie boisz. No moze troche sie boisz, nie lubisz, ale potrafisz :) Moze byc tak, ze raz w roku bedziesz zmuszony gdzies uciec przez innego kierowce, i wtedy ta "dodatkowa przyczepnosc" Ci sie przyda. Po 2 czesto u Ciebie jest mokro. Tu tez przyda Ci sie "troche wiecej" opony. Jesli zmieniasz teraz kola, to tak jak wyzej chlopaki pisali. Zmien na 5" .

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

18

Odp: Jak to naprawde jest z tymi szerokosciami felg?

Wcześniej miałem felge 5' i opone 160, później zmieniłem na 4,25 z ta samą oponą, osobiście nie odczułem diametralnej zmiany.Nie twierdzę jednak że 4,25 jest zajebista, jednakże chodzi mi o to że na zestawie 4,25 i 160 też można śmiało napierdalać, Wy porównujecie bardziej jazdę na torze gdzie im szersza fela tym lepiej i się zgodze, SFmario pyta o sprawę przyziemną a mianowicie jazdę po ulicy.wybrał bym ta fele w lepszym stanie
pzdr

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

19

Odp: Jak to naprawde jest z tymi szerokosciami felg?

Duzo tez zalezy od opony. Roznica sztywnosci nie zalozonej opony potrafi byc ogromna. Porownujac opony ktore znam to na przyklad supercorse bez wysilku moglem scisnac jedna reka ze ranty prawie sie stykaly. Conti race attack dla odmiany byla tak sztywna, ze sciskalem ja pare cm zaledwie. Przy zakladaniu sztywnosc Conti tez dala nam popalic. Moze miales jakas mniej sztywna opone i smigalo sie ok, ale zalozysz cos sztywniejszego i roznice bys odczul wieksza.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

20

Odp: Jak to naprawde jest z tymi szerokosciami felg?

Na pewno ma to wpływ, kurde nagadaliście mi i teraz chyba sam będę szukał 5'' :p zestaw Excel Talon jest lżejszy od KTMowskich Behrów?

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

21

Odp: Jak to naprawde jest z tymi szerokosciami felg?

raku napisał/a:

Na pewno ma to wpływ, kurde nagadaliście mi i teraz chyba sam będę szukał 5'' :p zestaw Excel Talon jest lżejszy od KTMowskich Behrów?

Yup

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

22

Odp: Jak to naprawde jest z tymi szerokosciami felg?

:DDD ma ktoś czarną obręcz Excela 5'' do pogonienia ? ;)

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

23

Odp: Jak to naprawde jest z tymi szerokosciami felg?

raku napisał/a:

Na pewno ma to wpływ, kurde nagadaliście mi i teraz chyba sam będę szukał 5'' :p zestaw Excel Talon jest lżejszy od KTMowskich Behrów?

To nie możę być duża różnica bo KTM-owskie Behry wcale nie są takie ciężkie przynajmniej takie miałem odczucie jak wziąłem to w rękę. Można rzucić na wagę i wtedy będzie wszystko jasne :D

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto