1

Temat: awaria sprzęgła - drz

Panowie (i Panie),

mam taki problem, że sprzęgło przestało wracać.

Czyściłem linkę sprzęgła co by lżej chodziła, podczas zakładania coś "pyknęło" i sprzęgło przestało wracać. Dokładnie bolec/walec, który jest obracany przy wciśnięciu sprzęgła, przestał wracać do pierwotnego położenia jak to miało miejsce wcześniej - nie jest odciągany.

Pytania:
- co może być przyczyną awarii? (jakaś sprężyna??)
- czy sprzęgło można w miarę prosto samodzielnie rozłożyć (by sprawdzić co się tam posypało) bez specjalistycznych narzędzi i posiadając serwisówkę?

Pozdrawiam,
Maciek

jak pech to pech. po dwóch miesiącach bez jazdy, w weekend pojeździłem na bemowie (fajnie było) i znowu szykuje się przymusowy postój...

---
umiesz liczyć, licz na siebie

2

Odp: awaria sprzęgła - drz

cześć, nie mam DRZ ale znam sprzęgła, czy jeśli odczepisz linkę to dźwigienka na silniku pozostaje jakby wciśnięta? teoria: masz 6 sprężyn które non stop usiłują sprzęgło ścisnąć (zewrzeć tarcze), pociągając za klamkę na kierownicy poprzez dźwignię/wałek i popychacz przeciwdziałasz tym sześciu sprężynom, jeśli w tej pozycji sprzęgło pozostało o ile dobrze rozumiem, to coś się zacięło na dźwigience/popychaczu, zdejmij dekiel i rzuć okiem, sprzęgło rozbiera się łatwo, 6 śrub, żadnych ściągaczy itp

3

Odp: awaria sprzęgła - drz

dzięki, będę próbował to rozkręcić w weekend.

pozdro,
maciek

---
umiesz liczyć, licz na siebie