1

Temat: oręcz 17' supermoto

proszę o opinie na temat obręczy/felg do supermoto - behr, morad,excel, itp.

o co kaman? - kupiłem koła 17' do mojej crfy, wszystko było fajnie dopóki jezdziłem po ulicy, ale że posiadam odruch pierwotny i sporo jeżdzę enduro, więc pojechałem w teren nie zmieniając zbytnio prędkości - poskakałem, itp... po powrocie okazało się ,że mam powgniataną tylna felgę w trzech miejscach!!! myślę sobie, że jak mam za każdym razem wymieniać felgę po mojej jezdzie, to ja pierd.. taki interes. Więc jestem na etapie poszukiwań(nie drogiej) mocnej felgi  (piasty mam talona)

CRF450 SM/ENDURO

2

Odp: oręcz 17' supermoto

tylko excel lub alpina

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

3

Odp: oręcz 17' supermoto

pozwolę sobie podpiąć się pod temat. W dalekich planach mam zamiar kupić nowe koła, bo stare to jest dobre wino. Na 24mx.pl są obręcze DIDa dirtstar na piastach talona za 3400pln. Cena nie głupia. Jeździł ktoś? Pokrzywił ktoś?

rmz 250
gas gas txt 250

4

Odp: oręcz 17' supermoto

DID są super zwłaszcza jeżeli to są te bezdętkowe.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: oręcz 17' supermoto

DID są super zwłaszcza jeżeli to są te bezdętkowe.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: oręcz 17' supermoto

A to cena za kpl?
Jakbym mial taka flote to wolalbym dolozyc i wziac alpiny. Albo szukac uzywek alpiny lub excela.

***427***

7

Odp: oręcz 17' supermoto

w życiu używki! W tym sezonie kupiłem 5 kompletów (krosówki i sm) i tylko jeden był w stanie akceptowalnym, może dlatego, że ten jeden odbierałem sam, robiąc po niego 500 km w jedną stronę.
Na allegro fajne koła kosztują od 3000zł i nadal są używane. Tutaj za niewiele więcej masz nówka i użytkujesz jak tylko chcesz.
Też mi się wydawało, że DID to znana i ciesząca się dobrą opinią firma.

rmz 250
gas gas txt 250

8

Odp: oręcz 17' supermoto

Nie wiem jak DID sie spisuje  w feglach 17 do SM, byc moze jest ok ,ale do ENDURO i MX nie polecam DID-a! Szprychy wypadaja notorycznie, felgi sa naprawde słabe, potwierdziło sie to u kilku moich znajomych jezdzacych na seryjnych kołach hondami CRF, to nie jest tylko jeden przypadek!!! Wiec ja mam złe zdanie o DiD-ach co do EXCELA nigdy nie miałem zastrzeżen i sam szukam felg SM do mojego KTM-a 530, ale w polsce chyba nie znajde, na szczescie jestem w belgii, a do francji mam 30 km, i jak wiadomo tam jest zagłebie SM i czesci tez jest sporo wiec już poszukuje tam fajnych kółek:) podpowiem wam ze nówki Excela bezdetkowe+ piasty talon kosztuja 1200 Euro a normalne na detke 950 euro...

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

9

Odp: oręcz 17' supermoto

Jol.
Obrecze DID sa seryjnie montowane do Hondy FMX.
Ja mam takie od 3 sezonow w swojej XR i nic sie nie dzieje. Nic. Kola proste szprychy nie dostaly luzow. Latam czasem w lekkim terenie ale glownie dolnoslaskie dziurawe na potege gorskie drogi.

10

Odp: oręcz 17' supermoto

[url]http://bikepics.com/members/antoniopl/05wr450f/[/url]

Tu mam kola z hondy FMX, DIDy. Latam po kraweznikach, od ronda do ronda, czasem w enduro zdarzy sie polatac, ze nadgarstki bola, nie narzekam.

Gdyby ktos chcial takie kola do WR 450F moge sluzyc pomoca, co jest konieczne do spasowania.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

11

Odp: oręcz 17' supermoto

Ale jak by nie było to latanie po szosie a skoki kilkumetrowe na Enduro i Crossie to chyba jest jakas róznica! Nie pisze tego złośliwie, kolega pytał, wiec wyrażam swoją opinie, ja bym nie kupił DiDa!!!

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

12

Odp: oręcz 17' supermoto

pamiętajcie o prawidłowym naciągu szprych - kontroli!!! jest to główny powód krzywienia felg. Felgi did w enduro/crosie faktycznie mają kiepską opinie, ale moim zdaniem przyczyną jest zaniedbanie czynności prawidłowego naciągu szprych. Inna sprawa to powgniatane ranty felg od krawężników, korzeni, itp... to już raczej chodzi o materiały z których felga jest wykonana, więc na tym etapie nie oszczędzimy....... trzeba zainwestować w coś porządnego! - więc prosiłem o opinie na temat mocnych felg

CRF450 SM/ENDURO

13

Odp: oręcz 17' supermoto

maniek-rr312 napisał/a:

tylko excel lub alpina

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

14

Odp: oręcz 17' supermoto

Maniek a jak wyglada sprawa napraw alpin, sa z tym jakies problemy?

***427***

15

Odp: oręcz 17' supermoto

maniek-rr312 napisał/a:
maniek-rr312 napisał/a:

tylko excel lub alpina


Od trzech lat jeżdżę na felgach BEHR i nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów ... a nie jeżdżę motocyklem do kościoła i po bułki :)