1

Temat: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

Jak wyżej. Chodzi o paliwo do 2t. Czy jakoś poza kolorem można sprawdzić czy jest olej? Mam benzynę, ale nie wiem, czy to już mieszanka, czy jeszcze nie. Myślałem, żeby nalać trochę na gazę i odparować benzynę. Wiecie jak można to zrobić skutecznie?

2

Odp: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

Powiem tak jak do kosiarki mieszam to widzę po barwie , gdyż leje taki czerwony i wtedy benzyna zmienia barwę z żółtej na pomarańczowy. Natomiast nie wiem jaki olej tam mógł być wlany, ale spójrz właśnie tą i porównaj do czystej ze stacji :)

A do czego to ma być? jak do jakiegoś motocykla to zalej to i dodaj olej , jak będzie mocno dymić tzn że jest podwójna dawka oleju i dolej czystej :) Tak kiedyś robiłem w komarku jak zalewałem do niego Mixol :D

UrbanStreetWorkshop
#444 KTM 530EXC Supermoto
         KTM 300EXC enduro
https://www.youtube.com/user/yamahadt1998

3

Odp: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

Zamocz palec, podmuchaj, jezeli po chwili i odparowaniu benzyny palec bedzie sliski (gest jakbys kulal kulke z nosa) to znaczy ze jest mieszanka.

Mozna tez bez odparowania benzyny, ale tamten jest pewniejszy.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

4

Odp: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

Jakie przyrównanie :D

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

5

Odp: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

ahahahah mistrz! Mam do kosiarki dziadkowej trochę benzyny i tam jest wlany jakiś zagzajer typu mixol, więc nie sprawdzę na kolor. W toczeniu kuli z nosa jestem dobry, więc na pewno wykorzystam ten patent :)

6

Odp: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

Jeśli masz nowe moto 2t a olej w benzynie niewiadomego pochodzenia to dziesięć razy bym, się zastanowił czy lać to do baku.
W najlepszym wypadku zasrana świeca w najgorszym masa nagaru.
Chyba ze to tylko do kosiarki, to tak jak poprzednicy piszą ;)

Yamaha TT600R 2001 - sold
KTM 625 SM 2004

7

Odp: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

dolej oleju i zostaw do kosiarki.

525 EXC

8

Odp: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

Dobra rada

czarnysm610 napisał/a:

dolej oleju i zostaw do kosiarki.

 
Zawsze możesz wlac do wiadra i podpalić. Jeśli po wszystkim coś zostanie na dnie to znaczy, że było z olejem ;)

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

9

Odp: Jak sprawdzić czy w benzynie jest olej

ciechu napisał/a:

Dobra rada

czarnysm610 napisał/a:

dolej oleju i zostaw do kosiarki.

 
Zawsze możesz wlac do wiadra i podpalić. Jeśli po wszystkim coś zostanie na dnie to znaczy, że było z olejem ;)

AntonioPL napisał/a:

Zamocz palec, podmuchaj, jezeli po chwili i odparowaniu benzyny palec bedzie sliski (gest jakbys kulal kulke z nosa) to znaczy ze jest mieszanka.

Mozna tez bez odparowania benzyny, ale tamten jest pewniejszy.

Hahahahhahah całe szczęście, że tu zajrzałem, bo wizyta w dziale "humor" nie wywołuje na mojej twarzy takiego uśmiechu : P