1

Temat: Przegrzewanie się oraz problemy ze sprzęgłem

Witam!
Od jakiegoś czasu zauważyłem że moja Husqa ma słabe chłodzenie. Po przejechaniu ok. 10km płyn w chłodnicy gotuje się i często ucieka wężykiem z silnika w postaci pary. Co może być tego powodem? Kamień? I jeszcze czasami sprzęgło chodzi nie tak jak powinno, tzn. czasem wystarczy lekko popuścić a moto albo gaśnie (tak jak bym normalnie puścił sprzęgło i nie dodał gazu) albo szarpie i wyrywa na koło... Trzeba wymienić sprzęgło czy ma to też związek ze słabym chłodzeniem? Help!

Husqa SM 450R

2

Odp: Przegrzewanie się oraz problemy ze sprzęgłem

Raczej problem leży po stronie sprzęgła.
U mnie były takie objawy kiedy miałem źle wyregulowane sprzęgło.
Potrafił zgasnąć przy ruszaniu, ciężko wchodziły biegi (zwłaszcza luz) i mocno grzał się silnik.
Sprawdź wpierw czy masz luz na dźwigni sprzęgła, czy na pewno sprzęgło nie ślizga się lub nie ciągnie.
Chyba, że już to sprawdzałeś??

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Przegrzewanie się oraz problemy ze sprzęgłem

może niski poziom oleju?  w suzuki RMZ450 z identycznymi objawami okazało się że oleju w silniku było tylko pół litra czyli połowa stanu!, po wymianie na cały litr nowego sprzęgło chodzi jak nowe

4

Odp: Przegrzewanie się oraz problemy ze sprzęgłem

Sprawdz poziom płynu w chłodnicy i kolor oleju .. mi w suce działo sie podobnie sprzęgło szarpało i grzał sie bo woda s... do skrzyni i z oleju robiła się maź (kawa z mlekiem)  moją przyczyną był zimering pompy wodnej .. pozdro

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

5

Odp: Przegrzewanie się oraz problemy ze sprzęgłem

Płyn miałem ok, wystarczyło wymienić olej, bo juz go mało było... Teraz jest ok:)

Husqa SM 450R

6

Odp: Przegrzewanie się oraz problemy ze sprzęgłem

cierpliwe te sprzęty że bez oleju chcą jeżdzić