1

Temat: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

Chciałbym zapytać Was  o doświadczenia    z mocowaniem tablicy  rej i  katem  jej  ustawienia.
Przepisy  kodeksu drogowego   wskazują   że  najlepiej prostopadle  do osi jezdni  lub w szczególnych wypadkach   max 30*.
Zatem  czy  zamocowanie  tablicy pod  zadupkiem    będzie   zaproszeniem  do nieustannych  kontroli  przez  Blues Brothers?
Zaznaczam, że tablica  będzie  oczywiście  podświetlana.
Zamocowanie  jej  w ten sposób  oczywiście  umożliwia  odczytanie  nr. rej  ale  nie jest  proste  szczególnie  z  zółtego słupa :)


Pzdr.
Kwinto

2

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

jeden się do tego przyjeb*e, a inny nie będzie robił problemów. Fakt jest taki, że praktycznie cała polska jeździ z tak zamontowaną tablicą i jakoś sobie radzą. Zawsze możesz powiedzieć, że jest pod dobrym kątem jak stawiasz na gumę

rmz 250
gas gas txt 250

3

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

Mam taką samą rozkminę, bo tablica psuje cały wygląd..
Ale jak trafisz na jakiegoś rutyniarza to będzie kłopot

4

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

Dlatego ja nie mam takiego problemu i jeżdżę bez :D

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

5

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

raku napisał/a:

Dlatego ja nie mam takiego problemu i jeżdżę bez :D


Raku pierdo*i system ! :D

Co do blachy to aktualnie też latam bez ale wcześniej kiedy miałem jeszcze dt125 to miałem kilka sytuacji, że przy kontroli policjant kazał mi wyprostować tablicę do kąta 90stopni albo zabierze mi dowód. Jednym to przeszkadzało a znowu inni nie zwracali na to uwagi, więc zależy na kogo trafisz. Ale warto mimo wszystko zamontować tą blachę tak aby mieć możliwość w razie czego być w stanie ją wyprostować :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

6

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

Też latam bez, z 3 kontrole miałem, nie czepiali się za bardzo, dowodu nie zabrali, upomnieli i życzyli szerokości.

exc 400                 www.oklejsie.pl

7

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

taaaa tylko raku jako argument może podać, że rozjeb*e komisariat czołgiem. Inni nie mają czołgów

rmz 250
gas gas txt 250

8

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

ja sobie też musiałem wygiąć tablice dla "lepszego wyglądu" to też mnie zatrzymali i kazali prostować albo wezmą dowód... ale większych problemów z tego nie ma to nie jest się czym przejmować;D

9 Ostatnio edytowany przez RR (2013-01-14 19:16:01)

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

Mój szpadel pod tablicę jest pod katem jakichś, bo ja wiem, 45 stopni, wdoopili mandat jak grzecznie na czerwonym stałem. Chociaż może dlatego że wcześniej mnie widzieli jak na gumie popylałem:P

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

10

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

Kowal, Dan, jak się tłumaczycie z braku blach przy miśkach?
Jak to jest, większa kara grozi za nieczytelną/uszkodzoną tablice czy za jej brak?

Yamaha TT600R 2001 - sold
KTM 625 SM 2004

11

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

Za zasłanianie tablicy jest 100. W niektórych okolicznościach to taniocha :)

12

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

''Panie władzo tak sie składa że przed chwilą ją zgubiłem'' :D

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

13

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

Ja mówię że jest za duża, niebezpieczna  i generalnie mi się nie sprawdza, do tego opowiadam anegdotkę, jak to mojemu koledze, po glebie mało co taka tablica nie ucieła głowy ( anegdotka autentyczna ).   
Trzy razy zadziałało,  w tym dwa razy  na tym samym gliniarzu (na koniec dodał, do 3 razy sztuka, następnym zabieram dow. rej.).

exc 400                 www.oklejsie.pl

14

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

raku napisał/a:

''Panie władzo tak sie składa że przed chwilą ją zgubiłem'' :D

+1

I za to i za to w sumie wychodzą podobne koszty ale jak Cię policjant złapie z jakąś naklejką na tablicy to się już tak łatwo nie wytłumaczysz jak z tego, że się niedawno urwała. A jak ją masz jeszcze przy sobie to już w ogóle lajt :D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

15

Odp: Tablica rejestracyjna a kąt mocowania

też bez blachy latam, a tekst "single odkręcają śruby, te od rejestracji w szczególności" zadziałał juz 3 razy... W odpowiedzi usłyszałem tylko "co to znaczy singiel?"