136

Odp: Zawody 2013

samson napisał/a:

Dotarło dotarło, ale kretyńskie to jest z założenia. Ja mam fabrycznie bezglikolowy płyn w chłodnicy niech mnie po jajcach szanowny odbiór poliże i zbada to co mam chłodnicy. Ewentualnie woda barwiona na niebiesko lub zielono ;)

I to się zgadza, z tym że niekoniecznie. Nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę, ale mam wrażenie, że w PZM obowiązuje raczej zasada domniemania winny a nie niewinności, więc albo udowodnisz Panu że to bezglikolowy płyn/woda barwiona albo możesz sobie polatać co najwyżej w wyniku wziewnego użycia butaprenu ;)
Jak patrzę na to wszystko z boku to widzę, że całość zmierza w złym kierunku. Czasem nawet staram się skonfrontować moje poglądy z innymi żeby nie było że jestem pesymista i tylko ja widzę krzyże tam gdzie inni same plusy. Moje wnoski są następujuące: Wszelkie zmiany które zaszły ostatnimi czasy powodują tylko zniechęcenie/utrudnienie dla ewentualnych/potencjalnych chętnych.
Po kiego określone kolorki tła i wielkość czcionki numerów jak jednocześnie leci TYLKO jedna klasa i nikt nie musi kombinować że nr X na zielonym tle to pan z klasy 1 a X na żółtym tle to pan z klasy 2? Po kiego zabrali możliwość startów bez licencji? Można było utrzymać zwyżkę wpisowego o ileś tam ( żeby się licencję opłacało zrobić) i pozwolić startować każdemu kto chętny. Czemu nie można zrobić badań na torze? Czym się różnią ściemnione wyniki badań z gabinetu od takich samych "wiarygodnych" klepniętych w karetce? Po cholerę wymóg mat środowiskowych? Ile ze sprzętów przygotowanych do zawodów rzyga olejami po ziemi? Przecież więcej syfu nakapie z busów i fur postawionych tuż obok. Po co wspomniana kontrola płynu? Przez kilka sezonów mojego pyrkania nigdy nie widziałem przypadku zalania toru płynem. Równie dobrze PZM mógłby wprowadzić w regulaminie obowiązek posiadania trzech garści sorbentu przez organizatora i temat ewentualnej plamy po płynie byłby bez znaczenia.
Tak czy inaczej wszystko sprowadza się do tego, że poziom SM mamy koleżeńsko/imprezowy ale regulaminy będziemy mieli światowe i nie do nagięcia i nie ważne że wpłynie to na obniżenie frekwencji i dopływ świeżej krwi.

137

Odp: Zawody 2013

szwinia napisał/a:
samson napisał/a:

Dotarło dotarło, ale kretyńskie to jest z założenia. Ja mam fabrycznie bezglikolowy płyn w chłodnicy niech mnie po jajcach szanowny odbiór poliże i zbada to co mam chłodnicy. Ewentualnie woda barwiona na niebiesko lub zielono ;)

Po kiego zabrali możliwość startów bez licencji? Można było utrzymać zwyżkę wpisowego o ileś tam ( żeby się licencję opłacało zrobić) i pozwolić startować każdemu kto chętny.
Tak czy inaczej wszystko sprowadza się do tego, że poziom SM mamy koleżeńsko/imprezowy ale regulaminy będziemy mieli światowe i nie do nagięcia i nie ważne że wpłynie to na obniżenie frekwencji i dopływ świeżej krwi.

Tu sie zgadzam w 100%, brak mozliwosci startow bez licencji moze zniechecic co niektorych,ale jak ktos bardzo chce to i z buta pojdzie do Czestochowy... czy innego Gostynia.

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

138

Odp: Zawody 2013

Zniesienie startu bez licencji bylo podyktowane przepisami ministerstwa sportu i turystyki  czyli organu ponad PZM

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

139 Ostatnio edytowany przez paolo (2013-03-27 18:57:34)

Odp: Zawody 2013

.

140

Odp: Zawody 2013

dobra wiem, że domeną Polaków jest zrzędzenie, ale trzeba się cieszyć, że w ogóle jeszcze są rundy supermoto;)
Lepiej powiedzcie o co kaman z matą o której pisze Szwinia i również wspomina regulamin. Czy mogę wziąć trochę teraktoty z Leroy czy coś bardzie advance z gamy Castoramy?

***427***

141

Odp: Zawody 2013

Możesz zabrać kawałek starej wykładziny albo kupić wykładzinę remontową, ja mam zwykłą wycieraczkę 1,5mx1m podgumowaną od spodu. Przydaje się żeby nie ubierać butów na betonie czy trawie i tyle.

Możesz oczywiście kupić ''matę środowiskową'' jak nazwa wskazuje- EKO za 130zł

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

142

Odp: Zawody 2013

Jest to byle jaki kawalek materialu. Wg regulaminu musi wchlaniac rozlany plyn. Ja tam mialem gumowa wykladzine i nie mialem z tym problemow.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

143

Odp: Zawody 2013

Lubart napisał/a:

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia:
- wpisowe na zawody np. PP to 200 zł (w 2012) plus 100 zł za treningi sobotnie, rozumiem, że te koszty dotyczą jednej rundu, a nie roku?
- ubezpieczenie NNW wykupuje się na miejscu, czy też wliczone jest w ramach wpisowego?
- co oprócz flag jest na egzaminie;)?
- jaka jest nagroda za pierwsze miejsce;D?

-za rundę
-nie wiele więcej, przeczytaj regulamin, a przed wejściem na egzamin douczą Cię reszty
-nigdy się nie interesowałem ;)

144

Odp: Zawody 2013

szwinia napisał/a:

Jak patrzę na to wszystko z boku to widzę, że całość zmierza w złym kierunku.

Ano zmierza, powiedzcie mi tylko kto jest inicjatorem takich rewelacji? PZM czy jakiś prywatny inicjator ?
I nie przyczepiam się tu tylko do zasranego płynu w chłodnicy, bo to nie jest problem ale do sensu takich zmian.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

145 Ostatnio edytowany przez hermes (2013-01-08 01:01:38)

Odp: Zawody 2013

samson napisał/a:
szwinia napisał/a:

Jak patrzę na to wszystko z boku to widzę, że całość zmierza w złym kierunku.

Ano zmierza, powiedzcie mi tylko kto jest inicjatorem takich rewelacji? PZM czy jakiś prywatny inicjator ?
I nie przyczepiam się tu tylko do zasranego płynu w chłodnicy, bo to nie jest problem ale do sensu takich zmian.

Zmiany...hymm zmiany są dla zmian, pojawia się ktoś nowy i chce się wykazać coś zmienić, zaistnieć pokazać że jestem tu... to ja żądzę... i ja biorę za to piniądze... niestety nie zawsze na plus często na minus tak właśnie niszczy się wiele "firm" tak jak i P-aństwowe Z-awody M-otorowe. Ktoś zapyta po co ten związek płacisz składki i za każdą rundę którą chcesz jechać musisz dopłacić jeszcze startowe...? Reasumując moja wielce utalentowana małżonka PZM nie zrobiła jeszcze nic aby nadać sens takim zmianą i propagować sporty motorowe, które istnieją na dzień dzisiejszy dzięki pasjonatom i zapaleńcom. Równie dobrze zgrają się chłopaki na forum wynajmą tor tu lub tam i zrobią sobie zawody i puchar.

Trochę w tym ironii bo sam chcę się zapisać do tego bałaganu . Koniec narzekania trzeba robić formę do zapierdalania.

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

146

Odp: Zawody 2013

Zawsze można samemu zorganizować jakiś puchar :) Wynajem toru + karetka, jakiś prosty regulamin, trochę chętnych i kogoś komu będzie chciało się to wszystko ogarnąć. Z czasem może i jakiś sponsor się pojawi i pójdzie z górki :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

147

Odp: Zawody 2013

Niestety nie można bo prawo mamy takie a nie inne. Monopol wg. ustawy o sporcie do organizacji takich imprez ma PZM lub kluby w nim zrzeszone (co daje automatycznie regulamin z PZM). Witamy w PRL-u, to jest Polska i tu się trzepie kasę...

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

148

Odp: Zawody 2013

samson napisał/a:

Niestety nie można bo prawo mamy takie a nie inne. Monopol wg. ustawy o sporcie do organizacji takich imprez ma PZM lub kluby w nim zrzeszone (co daje automatycznie regulamin z PZM). Witamy w PRL-u, to jest Polska i tu się trzepie kasę...

No to niezły LOL, prawie jak w PZPNie

***427***

149

Odp: Zawody 2013

Niby nikt z pałami nie przyjdzie jak zrobisz "nielegalną imprezę" Bo co, siłą wejdą na prywatny zamknięty teren toru ? Ale według prawa zawodnicy z licencjami PZM biorący udział w takich imprezach mogą stracić z miejsca licencje. W praktyce tego typu terenowe imprezy dzięki lokalnym działaczom w Łodzi były zamykane przez wzywanie Policji i po temacie. Dobrze, że mięso już nie jest na kartki.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

150

Odp: Zawody 2013

samson napisał/a:

Niestety nie można bo prawo mamy takie a nie inne. Monopol wg. ustawy o sporcie do organizacji takich imprez ma PZM lub kluby w nim zrzeszone (co daje automatycznie regulamin z PZM). Witamy w PRL-u, to jest Polska i tu się trzepie kasę...

Ale to chyba się tyczy Mistrzostw Polski? Jak zrobisz sobie Mistrzostwa o Uścisk Dłoni Prezesa to raczej nikt nie będzie miał pretensji :) Wiadomo, że prestiż trochę spada ale i tak mało kto w kraju sobie zdaje sprawę, że są jakieś MP w Supermoto, a grupka zapaleńców na pewno lepiej rozpropaguje ten sport niż leśne dziadki z PZM :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia