1

Temat: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

No wiec opisze co wczoraj odwalilem .Ze pogoda dopisala to troche pokatowalem mojego husaberga FS600, troszke winkli , guma, troche endo , pozniej szybki powrot do domu . Jakies 100m przed chatą dosłownie staje(blokuje sie) mi przednie kolo i gleba ,podnosze motocykl , widze kupe dymu z przedniego hamulca , klamka przy pompce jak skała nie do ruszenia ,motocykl ani w przód ani w tył , dopiero po upuszczeniu plynu odpowietrznikiem rozblokowal sie hamulec i moglem wrocic  do domu .Dodam ze mam racingowy plyn hamulcowy DOT 5.1 . Jaki moglbyc tego powod , za duzo plynu ?? akcja taka jakby ktos wsadzil kij w szprychy zero szans na opanowanie .W moto zgięty stand od kiery ,ja zbilem kolano :/

2

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

moze klamka sie przyblokowała ? np o handbara albo jakaś śrubka regulacyjna się wykręciła lub wkręciła  ?

www.propitbike.pl

3

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

z tym ze ja juz jechalem emerycką predkoscią do domu i nawet nie tykalem hamulca , jak spuscilismy plyn to wszystko sie odblokowalo ,kurde boje sie teraz tego sprzęta.

4

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

coś ci tarło i zagotowało płyn, krzywa tarcza? nowe ciasne klocki?

5

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

no tarcza jest nowa , klocki tez nowe , niby nic nie tarło , dzis przeglądne zacisk jeszcze raz i wymienie plyn znowu .

6 Ostatnio edytowany przez paolo (2013-04-04 06:46:43)

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

.

7

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

To raczej nie kwestja klamki ponieważ zawsze na klamce jest jakiś luz !!! Napewno jest to sprawa zacisku i elementów z nim związanych. hanskloss dobrze napisał nadmierne tarcie spowodowało zagotowanie płynu. Szczególnie nam się to dzieje w niedługim czasie po wymianie klocków. Może być jakiś zadzior na okładzinie i nie cofa się do końca klocek po hamowaniu.

HUSABERG 82

8

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

No więc przeglądnelem zacisk jeszcze raz, klocki az zrobily sie fioletowe , choc nie mozna im zarzucic ze sie nierówno scierają czy cos powierzchnia gładka i równa,nasmarowalem prowadniczki i przepompowalem plyn na nowy , zobaczymy co bedzie ,najpierw musze wyleczyc kolano :/

9

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

Odpowietrz porządnie zacisk.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

10

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

no wiec dzis posmigane troche , bez szaleństw i zbednego hamowania , jak narazie jest dobrze temperatura zacisku nie jest niepokojąca .pozyjemy zobaczymy

11

Odp: zablokował sie przedni hamulec ,mial ktos cos takiego ??

Crazy ładne wkręty ;) ;) ;)

HUSABERG 82