1

Temat: WR 450 F 2004 engine..

Witam! Mimo, iz na za mala moc nie narzekam, doczytalem sie na roznych forach, ze mozna ten silnik odblokowac. Problem w tym, ze nie wiem czy jest on zablokowany.. ;) Zaznacze, ze mam kompletny wydech od YZki. Odcinke lapie, kreci sie pieknie, z trojki z gazu na gume, zupelnie nie wiem co powiedziec dla przedstawienia mocy.. Przeczytalem, ze na WRach i ich silnikach zna sie Creazy, czy to prawda mily czlowieku? Ktokolwiek mial do czynienia z odblokowywaniem WRy (szary kabelek, jakies mapy zaplonu, ostrzejszy rozrzad itp) prosze niech sie odezwie, to dla mnie dosyc wazne, jesli nie mowic bardzo wazne. dzieki z gory, Karol.

"... charakteryzują się całkowitym brakiem poszanowania prawa ..."
"... są to na ogół szaleńcy ..."

2

Odp: WR 450 F 2004 engine..

szary kabelek znajdziesz pod bakiem chyba w białej kostce, wystarczy go wypiąć i jest znaczna poprawa w mocy silnika :) a przynajmniej tak było w mojej WR, wałki mam orginalne, przełożenie 14/45

KatZap napisał/a:

z trojki z gazu na gume


jakie masz przełożenie.

Pozdrawiam
Piotrek #13
YZ450F SUPERMOTARD

3

Odp: WR 450 F 2004 engine..

Jestem jakies 1,5 tysiaca kilometrow od domu, 2 miesiace bez moto, nie pamietam... na jakich obrotach najbardziej odczules wzrost mocy i momentu?

"... charakteryzują się całkowitym brakiem poszanowania prawa ..."
"... są to na ogół szaleńcy ..."

4

Odp: WR 450 F 2004 engine..

http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=37&t=12345

Odblokowanie na przykładzie WR250F

HUSQVARNA TE250 '08

www.ProMX.pl - odzież, części  i akcesoria off-road
GG 8809197

5

Odp: WR 450 F 2004 engine..

1. Odetnij szary kabelek
2. Wymień dyszę w gaźniku + potrzeba regulacji mieszanki (potrzebny mechanik)
3. Tłumik przelotowy (najlepiej mieć dwa bo nie przejdzie badań technicznych na przelotowym)
4.Najlepsze. Wałek wydechu cofnij o jeden ząbek. Zobacz po zdjęciu pokrywy, czy krzywki  gdy są w poziomym ułożeniu są idealnie w poziomie (krzywkami skierowanymi w kierunku od świecy). Jeśli nie. Zablokowana. Jeśli tak trzeba przełożyć. Jeśli robisz to sam, uważaj aby nie spadł łańcuch rozrządu z wału, a na dodatek nie pal z rozrusznika. Kopniak to max, albo znajdź jakiś inny sposób na obracanie wału i przebicie kompry (nie masz manualnego odprężnika jak ja hyhyhy )aby sprawdzić czy tłok nie ma zamiaru walić w zawory.
Takie modyfikacje pozwolą na stawanie na 4 kole z gazu w koło. Ja mam zablokowaną (jeszcze poza wałkami ale jak była zablokowana też stawała ) wr 400 i na 3 na fabrycznym przełożeniu i łańcuchu z małym podciągnięciem idzie w koło. Tylko dolej więcej oleju bo silnik zatrzesz jak ja :) A ogólnie jak nie chce iść to strzał ze sprzęgła, podciągnięcie w tym samym momencie i jazda ;)

Yamaha WR 400 F

6

Odp: WR 450 F 2004 engine..

Czyli rozumiem, krzywki maja byc w idealnym poziomie, tak?

"... charakteryzują się całkowitym brakiem poszanowania prawa ..."
"... są to na ogół szaleńcy ..."