1

Temat: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

Ostatnio odczuwam ze mam coś nie tak ze sprzęgłem w swOim kacie. Problem wyglada następująco: na zimnym silniku jest wszystko ok problem zaczyna sie po bdb rozgrzaniu. Klamka jakby słabiej odbija, jest problem ze zmiana-odbywa sie ona praktycznie bez sprzegła, po zatrzymaniu na wcisnietym sprzegle moto ostro rwie mi sie do przodu, po regulacji przy klamce problem ustaje na 5minut ale Klamka jest juz jakaś taka ciapowata. Przy następnej jeździe po ostygnieciu problem wyglada identycznie. Zacząć od linki, płynu czy może czas na tarcze??? Dodam ze sprzeglo mi sie nie slizga ani nic z tych rzeczy, tak jak pisałem problem wystepuje po konkretnym nagrzaniu sprzeta.Macie jakieś pomysły??? Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

2

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

nie masz linki tylko hydraulikę no chyba że jakaś wydumka :) . zacząłbym od zmiany płynu. Tylko zmiana według serwisówki - nie na pałę:)

SMR 505

3

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

maciejwra napisał/a:

nie masz linki tylko hydraulikę no chyba że jakaś wydumka :) . zacząłbym od zmiany płynu. Tylko zmiana według serwisówki - nie na pałę:)

A jaki ten płyn zalac? Oryginał Magury, czytałem coś o jakimś LHM do ciroenów! Czy może dot 4? A o zmianę wg. serwisówki, to chodzi Ci o ilośc czy specyfikację płynu hamulcowego???

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

4 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-10-18 10:19:48)

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

miałem to samo ostatnio w swoim 525 - wymiana płynu pomogła, zresztą zerknij czy nie masz go zbyt mało. Wieczorem Ci podam jaki płyn dostałem jako oryginał do KTMa - nie była to magura z tego co pamiętam.

mniej więcej tak wyglądała buteleczka :) [url]http://www.motorex.com/Image/webtooldb/produkt/gross/Hydraulic_Fluid75.jpg[/url]
firma motorex, płyn lany fabrycznie

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

5

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

Już tak nie oszczędzajcie na tym płynie Magury.
Dla niektórych te 20zł to widzę kwestia życia lub śmierci.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

Zalej płyn magury albo odpowiednik, nie kombinuj z innymi bo do wymiany będziesz miał uszczelniacze w pompce! Wymiana płynu wiąże się z dobrym odpowietrzeniem układu - od strony sprzęgła w górę.

SMR 505

7 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-10-18 10:51:36)

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

hacker33 napisał/a:

Już tak nie oszczędzajcie na tym płynie Magury.
Dla niektórych te 20zł to widzę kwestia życia lub śmierci.

Eee mi nie o to chodziło :) chciałem kupić magure ale w 3 sklepach jakich byłem nie było więc od ręki dostałem motorexa i tylko mówie czym zalałem ostatnio i bardziej miałem na myśli cyzm powinno się zalać :)

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

8

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

Nie będę kombinował, o 13 będę miał płyn z ktm-a taki jak potrzeba. Jak go wymienić? Odkręcić sruba z lewej strony silnika, odkręcić dekiel od pompy, wypompowac stary, zalac nowy, pompowac aż wypłynie stary, odpowietrzyc, dolac przy pompce i dokrecic dekiel. Analogicznie postępować jak przy hamulcowym? Coś pominąłem?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

9

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

a ja mam teraz LHMa i nie widze roznicy miedzy motorexem
tylko cena 10x mniejsza

dot 4 nawet nie probuj tam wlac - uszkodzi uszczelnienia

10

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

zlej stary wlej nowy od góry, dolewaj nowy od dołu i patrz jak w zbiorniczku powietrze będzie uchodziło

SMR 505

11 Ostatnio edytowany przez czarnysm610 (2012-10-18 11:17:47)

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

Zmiana wedlug serwisowki to chyba chodzilo o to ze strzykawką elegancko zeby nic nie zapowietrzyc itp, jesli chodzi o pompę magury to jest napisane-
"do not use dot 4, use only mineral oil"   gdzies byl temat na forum ze kazdy olej hydrauliczny podejdzie, nawet taki co masz do maszyn silowych http://cdn.cheapcycleparts.com/images/manual/production/product_images/272871/supersize/Magura_Hydraulic_Clutch_System_Replacement_Bleeding_Kit_with_2oz._Mineral_Oil_0720568.jpg

525 EXC

12 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-10-18 11:12:05)

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

wieczorem mogę ci zrobić skana instrukcji wymiany płynu z manuala haynesa - takiej książeczki: [url]http://www.rockshore.uk.com/ekmps/shops/rockshore/images/ktm-exc-enduro-sx-motocross-00-07-haynes-manual-3677-p.jpg[/url]

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

13

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

snowboarder napisał/a:

wieczorem mogę ci zrobić skana instrukcji wymiany płynu z manuala haynesa - takiej książeczki: [url]http://www.rockshore.uk.com/ekmps/shops/rockshore/images/ktm-exc-enduro-sx-motocross-00-07-haynes-manual-3677-p.jpg[/url]

Będę to robił po 15 jakoś sobie będę musiał poradzić, chce jeszcze dzisiaj skorzystać ze słońca:) Ale dzieki, jak coś pójdzie nie tak to wtedy dam znać odnośnie tego skana.
OT: Czarny dzisiaj znowu w trasie czy znajdziesz chwile???

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

14

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

Dzinkss napisał/a:
snowboarder napisał/a:

wieczorem mogę ci zrobić skana instrukcji wymiany płynu z manuala haynesa - takiej książeczki: [url]http://www.rockshore.uk.com/ekmps/shops/rockshore/images/ktm-exc-enduro-sx-motocross-00-07-haynes-manual-3677-p.jpg[/url]

Będę to robił po 15 jakoś sobie będę musiał poradzić, chce jeszcze dzisiaj skorzystać ze słońca:) Ale dzieki, jak coś pójdzie nie tak to wtedy dam znać odnośnie tego skana.
OT: Czarny dzisiaj znowu w trasie czy znajdziesz chwile???


dzinkss PW

525 EXC

15 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2012-10-18 12:45:46)

Odp: KTM 525 problem ze sprzęgłem!!!

Zerknąłem właśnie pod dekielek pompy no i widzę ze płynu coś tam na dnie tylko jest. I teraz czy mam na dole odkręcić tą czarną srubke z kapturkiem OIL, czy sam kapturek, czy może odpiac cały przewód na dole. Olej zleci mi sam czy muszę odciagac go strzykawką? Jaki poziom mam mieć w zbiorniczku? Serwisówka mówi coś o 4mm ale od górnej krawędzi czy od dolnej? Pompować coś klamką podczas uzupełniania?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650