1

Temat: zalewa XR 125 ?

moja dziewczyna ma XR 125. Zimą zabiorę się za jakiś tam remont tej jednostki ale wstępnie chciałem potwierdzić, dowiedzieć się co może być przyczyną.

Mianowicie jak w moto odkręci się w dużym stopniu, gwałtownie manetkę silnik zachowuje się tak jakby go zalewało, mianowicie gaśnie. Czy robisz to na wolnych jak stoi czy chcesz ruszyć przy gwałtownym ruchu manetką zamula.
Ja bym obstawiał na gaźnik, a czy Wy macie jakieś pomysły, ew.  metody co i jak sprawdzić ??

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

2

Odp: zalewa XR 125 ?

może masz za niskie obroty?

Motomax Serwis Motocyklowy

100% Enduro  100% Supermoto

3

Odp: zalewa XR 125 ?

Mam podobnie w XR400.
Jak dam manete do końca to nie idzie, a jak odkręcę powoli to nakur..a. Podobno muszę pokombinować ze składem mieszanki.
Do tego na ciepłym odpala strasznie ciężko, a na zimnym od kopa.
Jak znajdziesz rozwiązanie to daj znać.

XR400

4

Odp: zalewa XR 125 ?

dokładnie mam tak samu, z faktem że XR 125 nie nakurwia a jedzie ;)
wystarczy że lekko złapie obroty a wtedy to można odkręcać manete do końca, tylko ten pierwszy moment...
stawiałbym na gaźnik, ale nie jestem jakoś przekonany do tego aby go rozebrać ...

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

5

Odp: zalewa XR 125 ?

za mało paliwa a za duzo powietrza

w gaznikach niez pompka przyśpieszającą nie wystepuje ten problem...

polecam zastosowac troszkę większe dysze u mnie w xr  250 była 132 główna,,a zastosowałe 138 i jest wybornie

dysza wolnych obrotów z 45 na 48

no i jeszcze obroty  trzeba podnieśc

motocykl jednocylindrowy powinien miec około 1500-1600 obrotów

Motomax Serwis Motocyklowy

100% Enduro  100% Supermoto

6

Odp: zalewa XR 125 ?

Dałem trochę więcej powietrza i wydaje mi się, że jest lepiej - jak odkręcę do końca to nie ma zawahania już, ale jeszcze muszę potestować czy na pewno już jest ok. A obroty miałem dosyć wysokie więc to raczej nie było to, bo wcześniej bez względu na obroty jak odkręcałem do końca to nie chciał jechać.
Jeszcze muszę tylko świecę wykręcić i obejrzeć kolor.
U mnie też dużo pomogło wyczyszczenie gaźnika. Zanim został wyczyszczony to gasł zawsze jak puszczałem gaz.

XR400