1

Temat: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

Witam pytanie jak w temacie jaki płyn jest najlepiej stosować do układu chłodzenia na zimę i na lato w supermoto czy ma to jakiś wpływ na lepsze chłodzenie niż stosowanie zwykłej wody lub mieszanki wodnej z płynem chłodzącym

2

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

[url]http://www.rabittsport.pl/plyn-do-chlodnic-engine-ice-2l/[/url]

3

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

obnizy temperature silnika co zwiekszy moc? hmm ciekawe

525 EXC

4

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

Mi się zdaje że to wszystko co pisze na tych płynach do jedna wielka ściema :) to tak samo jak Audi do swoich pojazdów każe stosować płyn czerwony ale na wodzie też jeżdżą. Jedyna różnica może taka że płyn mam lepsze właściwości chłodzące i szybciej się schładza w chłodnicy no i nie zamarza zimą może nie powoduje korozji układu wodnego i pompy ale tego też nie był bym taki pewien. Ale czy dodaje mocy i jest aż taką wielką różnica miedzy dwoma markami płynu to tu bym debatował ale zastanawiam się czy samochodowy płyn dobrej firmy nie firmy ( krzak czy tesco) nada się do motocykla ?? powinien mieć takie same właściwości i skład bo przecież wykonuje to samo działanie w silniku czy się może mylę

5

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

trochę marketing, chodzi raczej o to że mocy nie ubędzie w związku z przegrzaniem niż że przybędzie bo płyn jest taki super, na Thumpertalku dużo dobrego pisze o Engine ice, lepiej odprowadza ciepło niż płyny glikolowe przez co zmniejsza ryzyko zagotowania sprzętu w terenie (zwłaszcza enduro), a najlepiej chłodzi woda

6

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

hanskloss ja nic tego nie rozumiem co napisałeś ;/ przecież to na płynach jest napisane że schładzają silnik lepiej od wody :)
a co do tego Engine ice to rozumiem że to jest też zimowy płyn ?? który nie zamarza ??

7

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

mnie w szkole też uczono, że najlepszym przewodnikiem ciepła jest woda

co do płynu to polecam motula motocool expert
ma fajny rażący kolor przez co widać wycieki, duży zakres temp. smaruje pompę wody i nie pozwala na osadzania się kamienia i innych syfów

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

I to są jedyne plusy płynów, co napisał haker33.
Moto i tak będzie miało taką samą temperaturę jak się nagrzeje.

http://www.youtube.com/watch?v=4H0w5DHh0w8

Yamaha WR450F - Brudas
KTM 690 SMC-R - SM

9

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

A czy jest różnica w stosowaniu na zimę płynu samochodowego zimowego czy tak owy samochodowy się nie nada bo moim zdaniem się nada a wy jak sądzicie ??

10

Odp: Jaki Płyn stosować do ukladu chłodzenia ??

będzie ok

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO