16

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

A wiec dorwałem chama odkręciłem pokrywę, siłownik wyszedł tak jak mówił Dody alternator jest w oleju :) trzeba uważać przede wszystkim przy ściąganiu by nie powypadały zębatki które łączą wał i rozrusznik (mi się udało)  pózniej jest śrubka która zabezpiecz hm.. taką tuleje co trzyma rozrusznik nie wiem czy to dobrze nazwałem tuleją ??
wysunąłem tuleje i następnie rozrusznik się poluzował i była możliwość ruszania nim i wyjęcia po odkręceniu wszystkiego, wyjecie samego rozrusznika zajęło mi może 30sekund ale nie poradził bym sobie bez waszej pomocy :)
dziękuje za pomoc 

Mam jeszcze tylko 2 pytania bo olej nie wyglądał za ciekawie wiec pomyślałem nad zmianą ale nie wiem za bardzo jaki nalać, i ile go mam nalać ??
no i co to jest za śruba spustowa pod dzwigną zmiany biegów ?? czy olej do skrzyni begów jest ten sam ?? czy to jest śruba do osobnego oleju czy o co z nią chodzi bo bałem się jej odkręcać by nie zaskoczył mnie jakiś inny olej :)

17

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

Putoline 10w50 lub Motul 300V 10w40 oba są full syntetyki

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

18 Ostatnio edytowany przez Dody (2012-09-17 22:29:05)

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

tak jak napisal juz maniek-rr312 full syntetyk (ja osobiscie leje motula 5100 bo do takiego mam dojscia;) raczej bedzie ten sam olej do sprzegla ,skrzyni biegow i silnika(wal cylinder glowica) co do sruby pod dzwignia zmiany biegow to w ktm ach jest tam sito pompy oleju-zaleca sie wyczyscic przy wymianie oleju-filtr oleju wiadomo tez.co do ilosci oleju to spr czy na pokrywie sprzegla okolice korka wlewu nie pisze ilosc w cm3/ml bac czy w pokrywie sprzegla nie ma oczka-wizjera poziomu oleju

K ocham
T ylko
M otocykle

19

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

Podejrzewam że też będę miał możliwość dojścia do motula 5100 a jeśli nie to full syntetyk 10w40. A co do tego korka wlewu to o ile się nie mylę to mam go po stronie alternatora zaraz przy cylindrze widać go na tym zdjęciu no i to oczko do sprawdzania poziomu ma być zalane rozumiem ?? a co ile pózniej zmieniać ten olej liczyć czas w moto godzinach czy jak bo nie mam żadnego licznika tzn mam tylko taki rowerowy co też czas mierzy jak się koło kręci.
[url=http://www.fotosik.pl]http://images46.fotosik.pl/1767/7db69bcfe7f6119dmed.jpg[/url]

20

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

A czy tą rurkę na załączonym zdjęciu tzn to kolanko dam rade obrócić jak poluznie pokrywę zaworów bo jakiś bez myślny mechanik  tak ją założył że przy składaniu się w lewo leje się z niej olej chce ją obrócić albo zamienić z zaślepką jak jest na zdjęciu w katalogu który mi podesłał  hacker33 

[url]http://www.tmracing.it/public/doc/1632_[/url] … 0_2003.pdf

jak kolanko będę miał już obrócone to założę rurkę i kupie taki mały filterek

[url=http://www.fotosik.pl]http://images44.fotosik.pl/407/f0e6faac6d6c4ab3med.jpg[/url]

21

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

korek oleju zgadza sie-ja opieram swoja opinie o ktm a - co do oczka(wizjer stanu oleju) to zalezy jak jest zaznaczone niektore na obwodzie tego oczka maja dwie kreski-max i min stan niektore maja na srodku taki punkcik i to jest stan-zalezy jakie masz bac czy przypadkiem ow korek wlewu nieposiada bagnetu :)

K ocham
T ylko
M otocykle

22

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

Załóż licznik motogodzin najlepiej taki który nalicza "prawdziwe" motogodziny a nie czas pracy silnika :)
Jest to wyczyn wiec pewnie masz zmiane co 5 MTH, ale dobrze by było jak byś znalazł zalecenia producenta :)

Husqy SMR-R 450

23 Ostatnio edytowany przez fenix185 (2012-09-21 09:02:36)

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

Próbowałem sam zreperować rozrusznik no ale niestety znajduje się w strasznie zacofanym technologicznie kraju w którym to co się popsuje wyrzuca się na śmietnik i kupuje nowe wiec nie zdołałem znaleźć nikogo kto posiada tak owe  szczotki :) po długich poszukiwaniach znalazłem podobne przerobiłem troszkę bo były za grube no ale niestety wystąpił problem ze zgrzaniem ich do szczotko trzymacza znów nikt w tym kraju nie umie tego zgrzać wiec został mi ebay i za 35funtów znalazłem w Anglii szczotko trzymacz kompletny. A więc polecam plan na nowy biznes w Irlandii otworzyć regeneracje rozruszników a będziesz ustawiony :)

24 Ostatnio edytowany przez fenix185 (2012-09-25 10:15:36)

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

A wiec mam dalej problem szczotki wymieniona na nowe wraz z szczotko trzymaczem ale rozrusznik dalej nie ma siły kręcić jak załączę cięgno dekompresji kreci normalnie a gdy kompresja wraca staje co jest grane ??

25

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

może komutator mocno zniszczony i ledwie prąd przewodzi... czyściłeś go ?  ja szczotki które są normalnie zgrzane np. w pompach elektrycznych, przy wymianie solidnie lutuje i działa ;)

26

Odp: TM racing 450cc wyciągniecie rozrusznika

Rozrusznik przygotowałem perfekt ale kable były do bani wiec porobiłem na nowo wszystko i chodzi ale i tak mi się wydaje że ta moja kompresja jest zbyt duża i on sobie nie radzi dopiero jak na dekompresji pokręci olej nasmaruje cały silnik to mu jakoś idzie niezdarnie bo niezdarnie ale odpala :) wreście noga odpocznie hehe dziękuje wszystkim za pomoc :)