1

Temat: Przystosowanie Sm do stuntu

Już tu wcześniej byłem, oraz pytałem jakie sm wybrać, padło na dt 125x z 06r.
Rok grzecznej jazdy i... nuda. Za cene swojej sm mógl bym ku pić F2/F3 na F4i za mało ale czemu nie zaczynać na sm kierując się myślą - im lżej tym łatwiej.

Obecnie zbliża się sezon garażowy po którym chcial bym żeby yamaha wyjechala gotowa do stuntu.
Co trzeba zrobić.
Narazie mam zakupiony wzmocniony łańcuch Dida, i teraz jakie zębatki standardowa to 16/57. Trzebatył troche większy ale o ile zeby dało się ciągle używać motoru do jazdy codziennej.
Handbary mam
Kierunkowstakzy i plastki baku wylecą
Handbreak czeka tylko na pomysł jak go przymocować
Co trzeba jeszcze :
Myślałem nad sliderami przy przedniej osi i tylnej - można je prowizorycznie zrobić z kółek deskorolki. Jest jakiś temat o tym?
Myślę że klatka silnika będzie nie potrzebna?
Oraz napewno nakładkę na wydech ganelli, znajdę gdzieś taką małą na allegro? widziałem do 4t ale są znacznie wieksze niż mi potrzeba
Coś jeszcze będzie mi potrzebne.

Za wszelkie pomysły dziękuje!!

2

Odp: Przystosowanie Sm do stuntu

Po 1 primo, jak chcesz moto do stuntu, to używaj go TYLKO do stuntu. Nie ma czegoś takiego jak stunt do jazdy dziennej, szczególnie w 125. Po 2 primo, handbary i crash pady na ośki przód+tył w zupełności wystarczą, ale dla pewności możesz jeszcze na tylnych setach zamontować coś w stylu pegów BMXowych i pospawać żeby się trzymały sztywno.

Po 3 primo-ultimo, zębatki jakie ja bym dał to 14x60 i będzie malinka.

READY TO >> TERROR

3

Odp: Przystosowanie Sm do stuntu

I tak całkiem apropo's to jak dla mnie szkoda kasy i czasu żeby ładować w taką DT kasy w przeróbke na stunt, bo później nikt Ci tego nie kupi, a kiedyś sprzęta będziesz chciał zmienić.

READY TO >> TERROR

4 Ostatnio edytowany przez tajson (2012-09-23 17:07:05)

Odp: Przystosowanie Sm do stuntu

Olaff, nie planuje rzeczy których nie bd mógl zdjąć przy sprzedaży, hand break wyjedzie, zostanie jedynie inny napęd z zembatkami.
ps. nie chce dużego stelaża za zadupkiem, jakiś pomysł na coś delikatnego za siedzeniem

5

Odp: Przystosowanie Sm do stuntu

Na wydech powinna wystarczyć sandardowa domowa osłonka z obejmy i węża;]

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)