1

Temat: Ustawienie Zawieszenia W DRZ

http://www.scigacz.pl/Regulacja,zawieszen,w,motocyklu,9267.html

Kurka ... wedlug tego poradnika trzeba bozakrecac do konca ... wy tez tak macie ?

Ja mam DRZ waze kolo 68 kg ... no i na niektorycvh mialem kolo 10 klikniec od maksa ... nie wiem . ide sie przejechac zobaczymy jak bedzie.

2

Odp: Ustawienie Zawieszenia W DRZ

Ok przejechalem sie.

Nie mam juz tego glupiego uczucia ze moto nurkuje przy chamowaniu przednim.

Jest twardszy mniej wygodny .
Ciezej go postawic na kole.

Jechalem na 3 w takim dosc ciasnym i ostrym zakrecie ... i poczulem ze mi przud uciekl ... juz myslalem ze bedzie gleba.

To chyba nie dobrze.

3

Odp: Ustawienie Zawieszenia W DRZ

Tez mam DrZ SM i nie mały problem - bo jest to ciężko to zrozumienia z treści czytanej (przynajmnie dla mnie bez praktyki).

Miałem ostatnio moto w ASo i poprosiłem zęby mi ustawili zawieszenie pod swoja wagę i chyba lepiej się jeździ ale fakt trochę trudniej wejść na gumę na dobra wysokość. i chyba dalej mam duży Sag siedzący ( nie mierzyłem jeszcze po ASO  )
Wcześniej miałem gdy usiałem 50 mm a powinien być według tego artykułu 10 - 20 mm. Waże w pełnym ubiorze ponad o 95 kg moze troche wiecej   

Jestem kowalem własnego lotu !
SUZUKI DRZ 400 SM KOZA
####MATEUSZ ŻORY####
http://www.bikepics.com/members/malyzory

4

Odp: Ustawienie Zawieszenia W DRZ

Swego czasu Pejser z WMC opisał dość ciekawie procedurę ustawiania ( a raczej nauki ustawiania) zawiasów.
Najpierw wszystko na full otwarte ( miękko)-rundka, potem po kolei zamykasz jedną z regulacji ( na twardo)- rundka, otwierasz to porzednie i zamykasz kolejne- rundka (po tej samej trasie), i tak dalej .
Pozwala to poznać zasadę działania poszczególnych regulacji, i efektów które można osiągnąć.  Zabiera to trochę czasu, ale daje dobre wyobrażenie o działaniu regulacji.
Sam mam zamiar poświęcić jedno przedpołudnie na tę zabawę.

Bartoli666 napisał/a:

Ok przejechalem sie. Jechalem na 3 w takim dosc ciasnym i ostrym zakrecie ... i poczulem ze mi przud uciekl ... juz myslalem ze bedzie gleba.To chyba nie dobrze.


Wygląda na za miękki względem przodu tył, ale ekspertem to ja nie jestem.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

5

Odp: Ustawienie Zawieszenia W DRZ

wyczytalem gdzies ze sprezyny fabryczne daja rade do 80kg, powyzej tego trzeba zmieniac sprezyny, bo tlumieniem i odbiciem poprawnie twardosci nie ustawisz a reg naprezenia wstepnego nie ma.

tez niby skrecilem regulacje na twardsza z przodu, sag sie zmniejszyl ale co z tego jak wjechalem na pierwszy zwir to paciak bo przod uciekl :)

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

6

Odp: Ustawienie Zawieszenia W DRZ

A jak przerobić zawieszenie z wersji E do SM? ok, rozumiem, do przednich lag wlać gęstszy olej, a amortyzator centralny?

7

Odp: Ustawienie Zawieszenia W DRZ

zawieszenie to nie wszystko ogromną rolę odgrywa opona i technika jazdy ;)  No i ciśnienie. Miałem podobną sytuacje i pomogła zmiana ciśnienia o 0,1

vilku wpadnij dzis na trening na bemowo będzie tam specjalista

www.propitbike.pl

8

Odp: Ustawienie Zawieszenia W DRZ

Oj jak tylko bede mial nowa drzte i zrosnieta noge to wpadne!

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537