1

Temat: Dorobienie Chłodnicy

Witam . Mam motocykl yamaha xt 125 w supermoto fajny i wgl miękki ale chciałbym zrobić szlif cylindra na większy i w czym rzecz , boję się że będzie się szybko grzać bo nie ma chłodnicy chłodzona powietrzem i czy jest taka możliwość aby wsadzić chłodnice bo miejsce na nią jak i też żeberka są tylko jej brakuje :D . Motor 4 T przerobiona z gaźnika na wtrysk .

Yamaha Xt 125 X SM - sprzedana
W poszukiwaniu nowej kobyłki

2

Odp: Dorobienie Chłodnicy

Ogólnie bez sensu...  ale jak chcesz to mam dwie chłodnice KTM w prawie idealnym stanie na sprzedaż :D Na pewno nie będzie się więcej grzać, przynajmniej nie aż tyle, żeby mogło to zaszkodzić silnikowi. Dopóki nie stoisz w miejscu x czasu z odpalonym silnikiem, chłodzenie powietrzem dobrze sobie radzi.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

3

Odp: Dorobienie Chłodnicy

bierz chlodnice od wojtekmz i przerabiaj na chlodzenie ciecza. te zeberka to jakas lipa..

drz400e/sm

4

Odp: Dorobienie Chłodnicy

Czy dobrze zrozumiałem, że chcesz silnik chłodzony powietrzem przerobić na chłodzony płynem?
Jakoś to mało realne.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

5

Odp: Dorobienie Chłodnicy

maciey napisał/a:

Czy dobrze zrozumiałem, że chcesz silnik chłodzony powietrzem przerobić na chłodzony płynem?
Jakoś to mało realne.

+1
Wogóle jak można robić szlif dla zwiekszenia pojemności?
Gdy ktoś sie naprawde postara dojdzie Ci z 5 cm3 a to szatana nie zrobi :)
Żeby zrobić chłodzenie cieczą musisz mieć odpowiedni cylinder (z kanałami dla płynu), Pompe wody, będzie to dla Ciebie duży koszt, efektu nie będzie zadnego :) Może zainwestuj ten hajs w zakup mocniejszego chłodzonego cieczą moto :D

Husqy SMR-R 450