31

Odp: remont 520 exc (silnik)

LOMAX napisał/a:

ja używam zawsze oleju do smarowania

Najbardziej mnie interesuje uszczelka na przepołowieniu silnika?
Na wszelki wypadek posmarowałem cienko pastą / silikonem (uszczelka aluminiowa oblana jakimś czarnym czymś - jakby guma)
bo wiadomo w razie przecieków o poprawkę ciężko.

Albo np pod głowicą? Ja składam na sucho...

Albo jeszcze jedna, bez silikonu zawsze mi ciekła - dekiel wiatraka pompy wody - ale tu akurat łatwo o poprawkę.

Reaszta, kartery, pod cylinder - rzceczywiście na olej.

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

32

Odp: remont 520 exc (silnik)

korba zmieniona teraz czekam na inne klamoty

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

33

Odp: remont 520 exc (silnik)

pany jak nazywa się i gdzie dostanę mazidło czy jakiś smar do smarowania łożysk przy montażu silnika Mario na zlocie coś mówił ale stary już jestem i zapomniałem

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

34

Odp: remont 520 exc (silnik)

Ja używam czegoś takiego.
Jest to smar montażowy do silników. Smarujesz nim wszystko to co smarowane jest w silniku olejem podczas jego składania - głównie panewki, łożyska itd.
Smar rozpuszcza się w olejach syntetycznych.
Smarowałem tym DRZ i smarowałem KTM-a.
Polecam. Taka tuba starczy Ci do końca życia.
Ja kupiłem ją na aukcji ale kupisz też ją normalnie w necie.
[url]http://motorsport.2brally.pl/pl/smar-montazowy-assembly-lube.html[/url]
http://static.speedwaymotors.com/RS/SR/Product/60710004_L.jpg

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

35

Odp: remont 520 exc (silnik)

dzięki wiem już czego szukać

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

36

Odp: remont 520 exc (silnik)

Dzisiaj w godzinach wieczornych bestia ożyła, w tym momencie uważam remont za skończony,pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim którzy służyli radą w temacie jak i niejakiemu Jeremu za pomoc fizyczną jak i manualną.

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

37

Odp: remont 520 exc (silnik)

Kanzas możesz podsumować, co wymieniłeś i ile Cię to kosztowało.

exc 400                 www.oklejsie.pl

38

Odp: remont 520 exc (silnik)

no troche tego było:Łożyska cały silnik ok 520zł,zawory ssące 204,korba ok 520zł,wolne koło rozrusznika chyba 180zł,tłok 570zł,uszczelki 120zł,jakieś zimeringi pare inny dupereli

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

39

Odp: remont 520 exc (silnik)

jaki tłok i gdzie kupowałeś.

exc 400                 www.oklejsie.pl

40

Odp: remont 520 exc (silnik)

[url]http://allegro.pl/tlok-wossner-ktm-sx-exc-520-525-f-2000-2007-i2646828907.html[/url]

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

41

Odp: remont 520 exc (silnik)

77kanzas napisał/a:

Dzisiaj w godzinach wieczornych bestia ożyła, w tym momencie uważam remont za skończony,pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim którzy służyli radą w temacie jak i niejakiemu Jeremu za pomoc fizyczną jak i manualną.

No to super, zapraszam na Piątkowisko, na docieranie :)

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

42

Odp: remont 520 exc (silnik)

MartinezKtm525 napisał/a:
77kanzas napisał/a:

Dzisiaj w godzinach wieczornych bestia ożyła, w tym momencie uważam remont za skończony,pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim którzy służyli radą w temacie jak i niejakiemu Jeremu za pomoc fizyczną jak i manualną.

No to super, zapraszam na Piątkowisko, na docieranie :)

to chyba nie moje progi jeszcze,a na docieranie chyba też nie najlepsze miejsce chociaż pewnie wpadnę tam oblukać tor

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

43

Odp: remont 520 exc (silnik)

Potwierdzam. Godzilla ozyla. Co prawda na poczatku grymasila (sen zimowy ?) Okazalo sie tez, ze jest alkocholiczka i libi wypic duzo paliwa, ale Kanzas zastosowal odwyk ( wylaczyl ssanie po godzinie nieskutecznych prob odpalenia :P Sorka, nie moglem sie powstrzymac :D ) i teraz bestia pali od strzala na zimnym i cieplym. Powaga :) Usmiech Kanzasa... bezcenny :)

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

44

Odp: remont 520 exc (silnik)

takie tajemnice serwisowe zdradzasz

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

45

Odp: remont 520 exc (silnik)

Jak by nie spojrzec, to bylo smieszne :) 1000 mysli galopujacych przez glowe, ktore opisac mozna jednym zdaniem "Co do kurwy ... Ja pierdole" i ta ulga, ze to tylko  niewylaczone ssanie :P A wszystko dlatego, ze naprawiles ciegno ssania i myslales ze juz jest wylaczone bo stawialo za duzy opor :) Po co robic z tego tajemnice. W sumie to fajna anegnotka do opowiadania przy piwie :)

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]